W ostatnim czasie producenci ciągników rolniczych poszerzają swoje oferty o nowe modele o mocach do 100 KM, skierowane głównie do posiadaczy mniejszych gospodarstw. Nowy model w tym segmencie wprowadza na rynek również firma New Holland.

 

 

 

 

Zaczynając od nowych modeli T7, T8 i T9 do grona premierowej niebieskiej rodziny dołącza model T4 PowerStar. Model został zaprezentowany na paryskich targach SIMA 2011. Nowa seria obejmuje trzy modele T4.55, T4.65, T4.75, o mocach 55, 64 i 74 KM. Nowy podstawowy model T4.55 wraz z pozostałymi maszynami wchodzącymi w skład linii poszerza ofertę produktową nie tylko dla rolników ale i dla przedsiębiorstw komunalnych oraz wszystkich którzy poszukują wszechstronnego ciągnika, zapewniającego doskonałą zwrotność, ergonomię, komfort i oszczędność paliwa. Ciągniki tej serii, tak jak w mocniejszych premierowych modelach, napędzają silniki firmy Fiat Power Technology model F5C, z mechanicznym wtryskiem. Ten 3,2-litrowy zespół silnikowy posiada po 2 zawory na każdy cylinder i zapewnia maksymalny moment obrotowy sięgający 310 Nm w przypadku najbardziej wymagających zastosowań. Ten silnik jest już stosowany od ponad trzech lat w aktualnej gamie T4000 i w seriach specjalistycznych. W silniku zastosowano technologię Tier 3 spełniającą wymogi aktualnie obowiązujących norm emisji spalin. Całkowita wydajność pojazdu ulega dodatkowej poprawie dzięki opcji ekonomicznego zakresu obrotów wałka WOM t.j. 540 ECO. Pozwala to silnikowi pracować z niższą prędkością roboczą w celu zmniejszenia zużycia paliwa.

Proponowane przekładnie w nowym T4 to tradycyjna, standardowa przekładnia napędowa 12 x 12, która jest dostępna w całej gamie i może zostać uzupełniona poprzez dodanie opcjonalnego, hydraulicznego przełączania kierunku jazdy - rewers Power Shuttle. Dźwignię zamontowaną w kolumnie kierownicy można obsługiwać bez zdejmowania ręki z kierownicy. Opcjonalny wariant 20 x 20 z biegami pełzającymi i półbiegami Hi-Lo, jest dostępny we wszystkich modelach, a dzięki wyjątkowo niskim prędkościom rzędu 0,108 km/godz. idealnie nadaje się do prac specjalistycznych i zastosowań wymagających dużej precyzji. Elementy sterownicze przekładni napędowej znane są już użytkownikom większych ciągników New Holland, są one rozmieszczone po prawej stronie operatora.

W gamie T4 PowerStar dostępne są trzy zdalne zawory hydrauliczne, a ich standardowe natężenie przepływu sięga 48 litrów na minutę. Zapewnia to niezbędne osiągi hydrauliki nawet podczas najbardziej wymagających zastosowań, takich jak obsługa ładowacza czołowego czy maszyn do zbioru siana i pasz. Zawory zdalne rozmieszczone są w obrębie "łuku sterowania", co zapewnia ergonomiczną i intuicyjną obsługę.

Nowy New Holland znakomicie nadaje się do współpracy z ładowaczem czołowym. Obsługa i wydajność ładowacza zostały zoptymalizowane poprzez dodanie zintegrowanej dźwigni typu "joystick". Ten oddzielny, ergonomiczny element sterowniczy, umożliwia operatorowi precyzyjne sterowanie ładowaczem lub innym narzędziem specjalistycznym zamontowanym po środku bezpośrednio z fotela, bez konieczności wychylania. Pracę z ładowaczem czołowym ułatwia także nowo zaprojektowana kabina.

Nowa kabina gwarantuje wysoki poziom widoczności podczas prac wykonywanych przy użyciu ładowacza czołowego. Przejrzysty, całkowicie otwierający się luk dachowy zapewnia idealną widoczność ładowacza w całym zakresie roboczym, nawet przy maksymalnej wysokości. Luk dachowy niemal styka się z szybą przednią, aby wyeliminować 'martwe pole' do minimum. Dodatkową poprawę widoczności uzyskano dzięki obszernym, przeszklonym powierzchniom, zapewniającym nieograniczony widok zamontowanych narzędzi. Główne elementy sterowania rozmieszczone zostały po prawej stronie operatora, w obrębie ergonomicznego "łuku sterowania". Rozwiązanie to można połączyć z opcjonalnym fotelem obracającym się pod kątem 15°, który doskonale sprawdza się w przypadku użytkowników intensywnie korzystających z narzędzi zamontowanych z tyłu ciągnika. Pulpit tablicy rozdzielczej porusza się wraz z nachylaną kolumną kierownicy, dzięki czemu operator ma zawsze zapewniony widok na kluczowe parametry robocze, ponadto rozwiązanie to ułatwia wsiadanie i wysiadanie z kabiny.

W T4 PowerStar zastosowano również całkowicie płaską podłogę oraz podwieszone pedały, które zostały wygodnie pogrupowane co zwiększa komfort podczas długich dni roboczych. Szeroko otwierające się szklane drzwi zarówno poprawiają widoczność boczną, jak i umożliwiają szybki i łatwy dostęp do kabiny podczas prac, które wymagają częstego opuszczania kabiny przez operatora. Kabinę wyposażono w całkiem nowy dwustrefowy system klimatyzacji. Przepływ powietrza jest precyzyjnie kierowany poprzez 10 osobnych otworów nawiewnych, w przypadku niskich temperatur rozwiązanie to umożliwia błyskawiczne odszronienie szyby przedniej. Elementy klimatyzacji zostały umieszczone pod podłogą co zwiększyło przestronność wnętrza. Elementy sterowania oraz radio zamontowano na słupku B przez co można nimi intuicyjnie operować podczas jazdy. Kabinę wyposażono również w trzy gniazda zasilania do monitorów lub innego elektrycznego sprzętu osobistego np. ładowarka do telefonu lub odtwarzacz MP3.

Wyjątkowa stylistyka serii T4 PowerStar przypomina wielokrotnie nagrodzoną gamę T7 z której model T7.210 teraz będzie oferowany również w wersji Blue Power. Kluczowe elementy stylizacji New Holland zostały wkomponowane w ogólną konstrukcję nowego T4, włącznie ze światłami przednimi w kształcie "kocich oczu" i charakterystycznymi, owalnymi światłami roboczymi przednimi i tylnymi, zapewniającymi imponującą widoczność. Zostały one połączone z charakterystycznym dla marki nachylonym "nosem", gwarantującym doskonałą widoczność do przodu. Przedstawiając nowości firmy New Holland, należy również zauważyć nowe kombajny tej marki serii CX5000 i CX6000, skierowane do gospodarstw o wielkości od 200 do 600 hektarów.

 

Oficjalna galeria zdjęć modelu T4 Power Star

 

 

autor: PTR

Foto: New Holland


Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Kalendarz targów i wystaw rolniczych 2015

Nasze najnowsze filmy

Pędzący Deutz-Fahr L720 - maszyny w jednym ujęciu
Case IH Puma buszuje w kukurydzy - maszyny w jednym ujęciu
Zapowiedź sezonu 2016 w Małopolsce! Agro Radgoszcz
Rolnicza jesień 2015 z kabiny operatora
Massey Ferguson MF7616 z agregatem uprawowym - maszyny w jednym ujęciu
John Deere 8260R nocą w kabinie - maszyny w jednym ujęciu
Pokazy i prezentacje maszyn rolniczych - Podsumowanie sezonu '2015
Nocna zimowa orka w systemie 24h - w akcji Case Magnum, Case Puma, Steyr i John Deere
W zimowej orce: John Deere 8260R i Case Puma 230CVX z 10 i 8 skibami LEMKENa
Zetor Crystal 160 - test orki
Jesienna orka na 33 skiby i 1175KM - w akcji 2x Case IH, John Deere, Steyr
Nowy opryskiwacz KUHN Lexis 3000 - Agritechnica 2015
Steyr‬ Terrus 6300 CVT - Agritechnica 2015
John Deere‬ 9620RX - Agritechnica 2015
URSUS‬ 25014 - prototyp dla Afryki - Agritechnica 2015
Zetor by Pininfarina - Agritechnica '2015
Previous Next

Filmowe AGROciekawostki

GRASSMEN - Donkey Contracts feat. Kirstie
Zetor Forterra 135 GLM Combi Trike
Horsch InnoFalcon silver Medal
Tribine Corn Harvest 2013
Spot promocyjny ZS CKR w Starym Brześciu
Traktoriada czyli Ursus 6014 w wyprawie dookoła Świata / TRACTOR WORLD EXPEDITION
Day 9 of Antarctica2: Daily update from Nicolas
Claas Lexion 600
Yeo Valley Advert - Official Video
Zetor making of calendar 2011
ZETOR CALENDAR 2015
Previous Next

Targi i wystawy rolnicze - FILMY

MAZURSKIE AGRO SHOW OSTRÓDA 2016
Polagra-Premiery 2016, Poznań 21-24.01.2016
AGRO SHOW 2015 – film podsumowujący XVII Międzynarodową Wystawę Rolniczą
AGRO SHOW 2015 - przygotowania do Wystawy
FILM PODSUMOWUJĄCY - ZIELONE AGRO SHOW 2015
ZIELONE AGRO SHOW 2015
AGROTECH 2015 w Kielcach
Agro Park 2015 Lublin
Agro Show Bednary 2014
Previous Next

Polecane maszyny z naszego katalogu

WARTO PRZECZYTAĆ...

VALTRA wprowadza na rynek nową serię N
Steyr Terrus CVT - nowy okręt flagowy biało-czerwonej marki
Farmlift Case IH - debiut na rynku ładowarek
Fendt 1000 Vario - ma moc! (Traktor Roku 2016)
Nowa sieczkarnia JOHN DEERE serii 8000
„Czwarty wymiar” nowych kombajnów Claas LEXION serii 700