Reklama

Nowe Ursusy z Warfamy

(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)

Zgodnie z zapowiedzią firma Pol-Mot Warfama S.A. na tegorocznej wystawie rolniczej Agro Show zaprezentowała prototypowe modele nowych Ursusów. Produkcja nowego Ursusa 11034 o mocy 110 KM ma rozpocząć się już w listopadzie tego roku. W przyszłym roku z lubelskiego oddziału spółki Warfama ma wyjechać około 1000 sztuk nowych Ursusów. Celem nowego właściciela legendarnej marki jest wprowadzenie na rynek ciągnika opartego o sprawdzone, markowe podzespoły w atrakcyjnej cenie. Na wystawie zaprezentowano Ursusy: 5034, 8034, 9024, 11024, 11034 i 14034 opartych o silniki Perkinsa i w najmocniejszym modelu silnik Iveco. Zobacz materiał filmowy.

 

W lubelskiej fabryce Warfamy oprócz nowego Ursusa 11034, w przyszłości produkowane będą również inne modele Ursusów w przedziale mocy od 60 do 110 KM. Planowana jest także produkcja ciągników o większych mocach, tj. 140 KM a nawet 160 KM. Jak zapowiadają władze spółki, nowe Ursusy o swoje miejsce na rynku powalczą nie tylko popularną marką, ale również precyzją wykonania i ceną. Cena nowego Ursusa z Warfamy ma być znacznie niższa od cen poprzedników produkowanych w Warszawie. Dobra kondycja finansowa nowego właściciela pozwala zaoferować konkurencyjne ceny. Nowy 110-konny Ursus ma kosztować w granicach 110 - 115 tyś. zł. Pol-mot Warfama planuje część produkcji eksportować na rynki, w których marka jest dobrze znana, np. na rynku bałkańskim. W przyszłości nowy właściciel określa wielkość produkcji na poziomie 3 - 5 tys. sztuk rocznie, w zależności od zapotrzebowania rynku. Po przejęciu marki Ursus spółka zainwestowała w nowe linie technologiczne i poprawiła wygląd traktorów, a w przyszłym roku wprowadzi modernizację układów przeniesienia napędu w największych ciągnikach - przekładnia 16/16.

Miejmy nadzieję, że Ursus w końcu ruszy do przodu a nowy właściciel odpowiednio zadba o prawidłowy rozwój polskiej legendy. Czy nowe Ursusy zdobędą zaufanie rolników, przekonamy się w najbliższym czasie.

 

ptr

 


Related news items:
Newer news items:
Older news items:

 

Komentarze  

 
+1 #3 Arnold 2012-11-07 16:41
Ursus był produkowany w ursusie a nie w warszawie i tak powinno zostac.A to co widac to składaki z tureckich i innych zachodnich części podobnie jak pronar,farmer i wielu innych polskich montażowni udających polskie fabryki.A sprzedają zachodni produkt.
 
 
-2 #2 forlan 2012-06-24 10:49
Myślę, że zdobędą zaufanie klientów. Ursus dobrze się kojarzy Polakom (zresztą nie tylko nam - na wspomnianych Bałkanach i w kilku innych regionach świata także jest to legenda) i wierzę, że nasi rolnicy mając wybór: maszyny od rodzimego producenta albo sprzęt z importu, zdecydują się na Ursusa. Tym bardziej, że jakość będzie taka sama, a cena lepsza. Firmie potrzebny jest teraz dobry marketing, żeby przekonała do siebie klientów. A potem już z górki - dobry produkt sam się sprzeda.
 
 
+6 #1 Marek Bugaj 2011-12-05 18:05
Witam, jestem zainteresowany ciągnikiem marki URSUS 5034. Nie znalazłem numer tel. do państwa dlatego pisze, aby zapytać od kiedy ten model będzie w sprzedaży i jaka będzie cena brutto. Prosiłbym o odpowiedź i dokładne dane techniczne. Mój nr. tel.509854142. Dziękuję i proszę o odpowiedź.
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Wyszukiwarka
Reklama

Mascus.pl

Nasza sonda
Od 2015r ZETOR w nowych modelach będzie montował silniki DEUTZ. Czy to dobra decyzja?
 
TRAKTOR ROKU 2015

\

Reklama

 

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności