Nowe rampy marki Joskin do mniejszych wozów asenizacyjnych

2018 – rok wielu zmian dotyczących marki JOSKIN

Poza pierwszym półwieczem działalności, rok 2018 wiąże się dla Grupy JOSKIN z drugą ważną rocznicą w historii tej marki. 30 lat temu został opracowany i opatentowany rozdzielacz Scalper – zasadniczy element osprzętu rozlewającego, który obecnie znajduje się w jego stałym wyposażeniu. Od tego czasu oferta aplikatorów i ramp nie przestaje rosnąć.

W ofercie szczególnie 2 nowe rampy ostatnio cieszą się zainteresowaniem: pierwsza to Pendislide Pro. Dostępna w 4 szerokościach (12, 13,5, 15 i 18 m), która sprawdziła u najbardziej wymagających klientów. Jest ona wyposażona w płozy, aby nie uszkadzać roślin. Nie wymaga również podnośnika przy wozie asenizacyjnym wyposażonym w koła o średnicy poniżej 1,67 m. Jej dużą zaletą jest zawieszana konstrukcja przegubu rampy, co wiąże się z zastosowaniem jednocześnie systemu Twist (przeciw wyciekaniu – umożliwia podniesienie węży, zapobiegając wypływaniu gnojowicy, gdy jest to niepożądane) oraz korekty przechyłu, która sprawia, że przechyły rampy są niezależne od przechyłów wozu. Koła kopiujące uzupełniają wyposażenie, aby zapewnić dobre przyleganie do podłoża.

Jeszcze nowsze modele, Penditwist i Pendislide Basic, zostały tak opracowane, aby łatwo dostosować się do wozów asenizacyjnych. Te rampy, dostępne w szerokościach 6 i 7,5 m, nie wymagają żadnych szczególnych adaptacji wozu, gdyż montuje się je bezpośrednio na tylnym włazie. Jedyne ograniczenie wiąże się ze średnicą, która musi mieć 650 mm. Te rampy są sterowane automatem, który ułatwia kierowcy manewrowanie. A zatem nazwa « Basic » odnosi się do sposobu montażu, a nie do wyposażenia.   Poza możliwością adaptacji na używanym wozie asenizacyjnym, te nowe modele są idealnym wyposażeniem, pozwalającym na zakup mniejszej maszyny.

Kierunek – przyszłość

Jednak nowe produkty tylko częściowo wpisują się w ewolucję firmy w 2018 roku. W ostatnich miesiącach JOSKIN głównie położył nacisk na procesy produkcyjne. Montażownia jest obecnie nastawiona wyłącznie na produkcję dużych serii maszyn (min 20 szt.). Takie usprawnienie, początkowo wprowadzone w celu wytwarzania maszyn na potrzeby promocji z okazji 50-lecia, obecnie zostało całkowicie włączone w proces wytwórczy. Seryjna produkcja maszyn wiąże się również z rzeczywistą korzyścią dla klientów, gdyż taki sprzęt ma pełne wyposażenie, jest zbudowany ze standardowych komponentów i dostępny od ręki. Dotychczas już wiele serii ujrzało światło dzienne: Tornado 3, Trans-Space 8000, Drakkar 8600 i Volumetra 18000 wyposażone w rampę Pendislide Pro 15 m. Przy seryjnej produkcji niektóre bardziej złożone wyposażenie staje się standardem. W ten sposób klient korzysta z najnowocześniejszego sprzętu w atrakcyjnej cenie.

Dzięki wprowadzeniu nowych produktów i ewolucji procesu produkcyjnego, Grupa JOSKIN zamierza zwiększyć swój udział w rynku w nadchodzących latach. Ponadto, przygotowywana jest już specjalna oferta na targi Sima 2019. JOSKIN zaproponuje wóz asenizacyjny z tylnym osprzętem w cenie, której nikt nigdy nie wystawił, ani JOSKIN ani jego konkurencja.

źródło: Joskin