Deutz-Fahr 8280 TTV Warrior – Seria 8 w barwach wojownika

W cyklu „Z pola 2024” przedstawiamy ciągnik Deutz-Fahr Agrotron 8280 TTV w wersji Warrior. Ciągnik pracował przy formowaniu redlin na Kujawach. Ten wyjątkowy egzemplarz udostępniła nam firma Euro-Tech z okolic Nakła nad Notecią, autoryzowany Dealer zielonej marki.

 

maxresdefault Deutz Fahr 8280 TTV Warrior – Seria 8 w barwach wojownika

 

Model 8280 TTV napędza sześciocylindrowy silnik Deutz z dwiema turbosprężarkami o pojemności 6,1 l. o mocy maksymalnej 287 KM. Udźwig tylnego podnośnika wynosi 11,1 t, a przedniego 5,5 t. Ciągnik po dociążeniu waży prawie 11 ton. Układ hydrauliczny zapewnia wydajność na poziomie 210 l/min.

STWORZONY Z MYŚLĄ O PROFESJONALISTACH – pod takim hasłem w 2020 roku model 8280 TTV dołączył do portfolio ciągników marki Deutz-Fahr. Jak podkreślał producent, ciągnik serii 8 reprezentuje połączenie najbardziej zaawansowanych rozwiązań technicznych opracowanych przez koncern SDF.

Agrotron 8280 wyposażony jest w nowy odbiornik i moduł CTM, który odbiera sygnał wszystkich systemów satelitarnych przez co zwiększa precyzję działania obsługiwanych funkcji i nie wymaga dodatkowej anteny do odbioru sygnału korekcyjnego.

Dodatkowo 5 letnie stałe łącze z internetem dostępne w pakiecie daje 5 letni okres korzystania z nawigacji oraz pozostałych dobrodziejstw cyfrowych wymagających połączenia z siecią.

Sercem maszyny w zakresie cyfryzacji jest nowy terminal, który służy do obsługi wszystkich ważnych funkcji ciągnika, systemów automatycznego prowadzenia, łączności między maszynami czy przesyłania danych oraz obsługi aplikacji z zakresu rolnictwa precyzyjnego. Model 8280 TTV obejmuje gwarancja z możliwością wydłużenia do 5 lat. Ciągnik oczywiście dostępny jest w wersji Warrior, wraz z limitowanymi kolorami.

 

Tekst i Produkcja filmu: Szymon Śpiewak, M.K./MDF