Ładowacze MX Serii T400 – najnowsza wersja gamy Technic

 

Harmonijny wygląd, nowoczesne kształty

Przemyślane w najdrobniejszych szczegółach, nowoczesne kształty ładowaczy Serii T400 zapewniają użytkownikom, poza aspektem estetycznym, również znakomitą wygodę oraz wydajność w użytkowaniu. Nóżki parkingowe w ładowaczach T400 są zintegrowane z ramionami ładowacza dla utrzymania wysokości podnoszenia i wyposażone w prosty, estetyczny i przede wszystkim skuteczny system ryglowania/odryglowania. Nowa farba i kolor, tytanowo-szary, jest gwarancją wysokiej trwałości, zapobiega przyleganiu i zapewnia doskonałą odporność na otarcia. Poliwęglanowe naklejki zostały z kolei wybrane ze względu na ich długą żywotność.

mx t400 Ładowacze MX Serii T400   najnowsza wersja gamy Technic

Zaczepienie i odczepienie wymaga tylko jednorazowego opuszczenia kabiny

Ładowacze T400 są wyposażone seryjnie w system FITLOCK 2+, który umożliwia błyskawiczne zaczepianie i odczepianie. Użytkownik tylko raz opuszcza kabinę ciągnika w celu zaczepienia lub odczepienia ładowacza. W momencie zaczepienia, krzywka ryglująca o podwójnym zabezpieczeniu, automatycznie zahacza o głowicę ramy wsporczej. Widoczny z kabiny zielony wskaźnik sygnalizuje zaryglowanie. Odryglowanie przeprowadza się równie łatwo za pomocą wygodnie umiejscowionej dźwigni, przeniesionej na przód ramy, z dala od tłumika i kierunkowskazów. Tak łatwe zaczepianie sprzyja wielozadaniowości ciągnika. Kilka sekund wystarczy by zmienić jego zastosowanie.

mx fitlock2 Ładowacze MX Serii T400   najnowsza wersja gamy Technic

Wygodna kontrola i dostosowane do wszystkich funkcji

Nowy ergonomiczny, wielofunkcyjny joystick, wyłączne rozwiązanie MX, montowane w gamie ładowaczy Serii T400, dopasowuje się do naturalnej pozycji dłoni. Zaprojektowany i przetestowany z myślą o zapobieganiu zmęczeniu mięśni nawet po całym dniu pracy, wyposażony został w podporę kciuka i dłoni, a przyciski zostały umieszczone w łatwej do opanowania konfiguracji. Ponadto, rozdzielacze hydrauliczne są seryjnie wyposażone w pozycję pływającą dla właściwego wykorzystania wszystkich typów osprzętu. Dostosowane są również do wszystkich typów układów hydraulicznych w ciągnikach. Całość dźwignia/rozdzielacz pozwala ponadto na łączone korzystanie z funkcji podnoszenia i nabierania, niezależnie od wybranego trybu sterowania – linkami stalowymi, niskociśnieniowo lub elektro-hydraulicznie. W systemach sterowania MX FLEXPILOT i TECHPILOT, joystick wyposażony jest domyślnie w dwa konfigurowalne przyciski.

mx flexipilot Ładowacze MX Serii T400   najnowsza wersja gamy Technic

Szczelne połączenie ciągnik/ładowacz i ładowacz/osprzęt.

Nowe złączki hydrauliczne -płaskie (NS), zastosowane w wielodrożnych systemach hydraulicznych pozwalają na podłączenie ciągnika do ładowacza (MACH System) i ładowacza do osprzętu (MACH 2) jednym ruchem, bez zanieczyszczeń w przewodach i środowisku, nawet pod ciśnieniem. Zaprojektowane z myślą o trwałości, są zabezpieczone przed otarciami, wilgocią i pyłem.

Dobrze zabezpieczone elementy elektryczne

Wiązki elektryczne w Serii T400 są jeszcze lepiej zabezpieczone niż dotąd dzięki powłoce poliuretanowej i wzmocnionej osłonie karbowanej. Również nowe przewody 3-ciej funkcji zostały całkowicie wzmocnione, zapewniając maksymalną żywotność.

Wyjątkowe zabezpieczenie podnoszenia/wychylania

Zabezpieczenie to jest obowiązkowe jeśli w trakcie manewrowania ładunkiem ktoś przebywa w jego pobliżu. Zgodnie z normą EN 12525-A2 2010, można je teraz wyłączyć jedynie wtedy, gdy nikt nie przebywa w pobliżu ładunku. Manewrowanie odbywa się wówczas bez straty mocy ani prędkości. Jest to rozwiązanie wyjątkowe, kompatybilne z SHOCK ELIMINATOREM i pozycją pływającą.

Ramka osprzętu z automatycznym ryglowaniem

Nowe ramki osprzętu Euro i MX pozwalają na zaryglowanie osprzętu jednym ruchem podczas nabierania —rozwiązanie to jest kompatybilne z każdym osprzętem na rynku. Odryglowanie jest proste i odbywa się za pośrednictwem dźwigni umieszczonej z lewej strony ładowacza, a więc łatwo dostępnej dla pracującej osoby. Wyjątkowo silne ramki osprzętu MX są zaprojektowane z myślą o zapewnieniu optymalnych kątów nabierania i wysypywania, również w przypadku osprzętów o dużych rozmiarach. Sprzęt MX zawdzięcza tę wydajność technologii opartej o równoległobok o kompensacji hydraulicznej (PCH), niepodważalnej zalecie piątej generacji ładowaczy TECHNIC.

źródło: MX