AFS RTK+ – sygnał korekcyjny z największą dokładnością w Europie

Technologia RTK (Real Time Kinematic) mierzy poszczególne punkty za pomocą systemów nawigacji satelitarnej, takich jak GPS, GLONASS oraz dostępny w niedalekiej przyszłości system GALILEO. Każda stacja jest dokładnie mierzona zgodnie europejskim przestrzennym układem odniesienia ETRS89. RTK jest to sygnał korekcyjny, który umożliwia wyznaczenie pozycji z dokładnością pojedynczych centymetrów.

RTK+ jest to sieć zbudowanej przez CNH Industrial ze stacji referencyjnych swoich dealerów. Pozwala ona prowadzić z najwyższą precyzją specjalistyczne maszyny np.: podczas sadzenia ziemniaków, siewu zbóż i rzepaku czy większości prac przy uprawach warzywnych. RTK+ jest kompatybilny z większością sprzętu stosowanego do nawigacji w rolnictwie, otwierając to rozwiązanie do dużej grupy klientów nie należących do Case IH. RTK+ operuje zawsze i jest natychmiastowo do dyspozycji klientów. Nie ma potrzeby zmiany ustawień na wyświetlaczu przez operatora podczas przemieszczania się z jednego obszaru do drugiego, ponieważ Case IH RTK+ zapewnia bezproblemową sieć dla komfortowych, dokładnych i wiarygodnych sygnałów korekcyjnych. Wszystkie stacje bazowe w sieci lokalnej RTK są połączone z centralnym serwerem własnościowym Case IH. Serwer oblicza określony zestaw danych korekcyjnych dla faktycznego miejsca pracy ciągnika lub kombajnu przy użyciu wielu metod, takich jak CORS, SRR i wiele innych. Korekcja jest następnie dostarczana przez sieci GSM za pośrednictwem wielu możliwych formatów, w celu zapewnienia jak najlepszej kompatybilności z każdym urządzeniem. Gwarantuje to pełną precyzję RTK, niezależnie od odległości do następnej stacji bazowej. Niesie to widoczne korzyści dla wykonawców, konsorcjów maszynowych i dużych przedsiębiorstw zorientowanych na rozwój, w szczególności w odniesieniu do koncepcji i operacji logistycznych zbioru.

Pobierz nową aplikację AFS RTK+ i lokalizuj swoje maszyny na telefonie

Dla użytkowników dostępna jest także aplikacja mobilna, która umożliwia przeglądanie stanu stacji referencyjnych i urządzeń w trybie na żywo w telefonie. Bezpośrednio na swoim smartfonie możesz sprawdzić aktywne maszyny lub stacje referencyjne. Dodatkowo można uzyskać szczegółowy przegląd konkretnej maszyny lub stacji referencyjnej.

Nowe dostępne funkcje to:

– nawigacja z Google Maps

– ograniczenie obszaru i czasu pracy

– powiadomienia.

Jeżeli posiadasz już abonament RTK, uzyskaj dostęp do aplikacji za pomocą swojego adresu email. Jeżeli nie, skontaktuj się ze swoim dealerem Case IH.

 

źródło: Case IH