Agregat uprawowy Reflex firmy Gregoire Besson

Agregat Reflex to efekt wieloletniego doświadczenia firmy Gregoire Besson. W modelu tym zastosowane są najlepsze rozwiązania techniczne jakie do tej pory firma opracowała w dziedzinie uprawy.

 

Dostępne szerokości agregatu Reflex to: 4.2 m, 5.2 m, 6.2 m. W maszynie standardowo zastosowane są talerze Crenflex o średnicy 560 mm i grubości 6 mm. Jako opcja zastosowane mogą być talerze o średnicy 620 mm i grubości 6 lub 7 mm. Są to aktualnie jedne z największych talerzy stosowanych w tego typu agregatach dostępnych na rynku polskim. Duża średnica talerzy pozwala pracować głębiej i efektywniej (nawet na polach z dużą ilością resztek pożniwnych). Wypukły kształt i optymalnie ustawiony kąt natarcia powodują doskonałe wymieszanie gleby. Stalowe hartowane talerze CRENFLEX (200 kG/mm2) zapewniają dłuższą trwałość, by zmniejszyć koszty konserwacji

 

Regulacja głębokości pracy ustawiana jest poprzez regulację długości siłownika na zaczepie oraz głębokości pracy wału. Dzięki dwóm stabilnym punktom podparcia możliwa jest praca zarówno płytko (2-3 cm) jaki i głęboko (około 15- 18 cm). Unoszony z przodu za pomocą siłownika dyszla zaczepowego a z tyłu za pomocą wału:

        Praca w linii

–        Dobra kontrola głębokości roboczej

–        Stabilność, nawet na dużej prędkości roboczej

–        Maksymalne przeniesienie obciążenia, optymalizacja mocy uciągu dzięki przyczepności

 

Rama agregatu dzięki specjalnej konstrukcji wytrzymuje pracę w najcięższych warunkach:

–       Cięcie płomieniowe (tlenowe)

–       W jednym bloku

–       Stal HLE (o wysokim stopniu elastyczności)

–        Zespół łożysk typ DPZR30 – nowa konstrukcja w kształcie Z, hartowana oś, podwójny zespół łożysk z podwójnym łożyskiem stożkowym. Uszczelnienie za pomocą uszczelki labiryntowej. Łożysko posiada smarownik + spust. Nie wymagają codziennej obsługi. Zaleca się wymianę smaru 1 raz na około 1000 ha pracy.

 

Gregoire Besson agregat uprawowy Reflex nowosc Agregat uprawowy Reflex firmy Gregoire Besson

 

Rozmieszczenie elementów roboczych – duży odstęp między przednimi i tylnymi talerzami (1100 mm) oraz wałem pozwala na lepszą pracę przy dużych prędkościach. Dzięki takiemu rozłożeniu tych elementów jest mniejsze prawdopodobieństwo „zapychania” się maszyny nawet w przypadku dużej ilości resztek pożniwnych

 

Zabezpieczenie talerzy – specjalnie wyprofilowany resor, pozwala na bezpieczną pracę nawet na polach z dużą ilością kamieni. W przypadku trafienia na przeszkodę uchyla się do 80 mm. Siła potrzebna do tego aby resor zadziałał to około 1.100 kG. Pozwala to na pracę w bardzo ciężkich warunkach. Duży prześwit jest przydatny w przypadku dużej ilości resztek pożniwnych. Słupica z kutej stali:

–       Włókno stali w tym samym kierunku (sprężystość)

–       Lepsze pochłanianie wstrząsów

–       Dobry efekt sprężyny

–       Lepsza odporność na uderzenia

 

Nacisk talerzy – w zależności od zastosowanego wału od około 128 do 178 kg.

 

Wały doprawiające – w zależności od rodzaju gleby możliwe są następujące wały:

–       Wał strunowy

–       Podwójny wał strunowy

–       Wał Emopak z kołami stalowymi o śr. 630 mm

 

 

 

źródło: Gregoire Besson