Agrifac Condor LiquidPlus – opryskiwacz do ciekłych nawozów

 

 

Precyzyjne nawożenie dzisiaj

Przy stosowaniu płynnych nawozów, rolnicy są w stanie osiągnąć wyższe plony. W porównaniu do granulatu, płynne nawozy są tu bardziej efektywne, skuteczne i ekonomiczne. Nawozy płynne mogą być rozlewane w różny sposób. Najbardziej dokładnym sposobem ich aplikacji jest użycie opryskiwacza. Przy wykorzystaniu opryskiwacza dystrybucja nawozów na polu, a szczególnie na uwrociach jest precyzyjna. W ostatnich latach nastąpił gwałtowny wzrost wykorzystania nawozów płynnych. Ze względu na bardziej precyzyjną pracę oraz możliwość dostosowania nawozów do potrzeb upraw, użycie ich owocuje zoptymalizowaniem wzrostu roślin. Ponieważ płynny nawóz często ma wyższy ciężar właściwy i jest bardziej kleisty, oprysk przy użyciu tradycyjnych opryskiwaczy może być często niemożliwy. Płyn ten jest w wielu przypadkach gęstą substancją, która nie może być przetwarzana przez standardowe pompy, rury i dysze.

agrifac condor liquid diagram Agrifac Condor LiquidPlus   opryskiwacz do ciekłych nawozów

Wyjaśnienie: waga jednego litra wody to 1 kg. Tradycyjny opryskiwacz może pracować z cieczami o ciężarze właściwym do 1,3 kg/l. W większości przypadków wyższa gęstość oznacza również wyższą kleistość.

Pierwsza maszyna dostarczona do Wielkiej Brytanii robi postępy

W Wielkiej Brytanii bardzo dużą uwagę przykłada się do analiz glebowych, które określają zawartość pierwiastków pokarmowych niezbędnych dla optymalnego wzrostu roślin. Tworzone mieszaniny płynnych nawozów o wymaganym składzie chemicznym charakteryzują się podwyższoną lepkością. Przy użyciu Condor LiquidPlus oprysk tą kleistą substancją to już nie jest problem. Condor LiquidPlus to maszyna oparta na standardowej wersji Condora z dodatkiem pewnych nowych komponentów takich jak: dodatkowa pompa odśrodkowa, dodatkowe 3-calowe przewody cieczowe,

specjalne dysze i wzmocniony zbiornik główny. Oryginalne przewody i armatura są nienaruszone. Te zmiany umożliwiają opryskiwaczowi Condor oprysk nawozami o gęstości do nawet 1,6 kg i większej kleistości! Ponadto podjęto szereg środków ostrożności, takich jak: dodatkowa ochrona metalu specjalną powłoką antykorozyjną i pojemnik pod belkę polową dla pozycji złożonej. Więcej informacji na temat nawozów stosowanych przez brytyjski Condor LiquidPlus można znaleźć na stronie www.omex.co.uk.

agrifac condor liquid foto Agrifac Condor LiquidPlus   opryskiwacz do ciekłych nawozów

Wielofunkcyjny Agrifac Condor

Ogromną zaletą nowego Condora LiquidPlus jest to, że maszyna oparta jest na regularnym, standardowym samojezdnym modelu Condora. Model Condor LiquidPlus może być również wykorzystywany do tradycyjnego oprysku pestycydami z oryginalnych przewodów, armatury i dysz. Dzięki tej wielofunkcyjności możemy wykorzystać maszynę w różnych warunkach i zwiększyć ilość rocznych godzin pracy. W porównaniu z maszynami, które są obecnie wykorzystywane do oprysku ciekłymi nawozami o dużej lepkości, Condor LiquidPlus posiada tę zaletę, że dzięki unikalnemu zawieszeniu StabiloPlus, możliwa jest szerokość robocza nawet 36 metrów. Praca innymi opryskiwaczami z wykorzystaniem ciekłych nawozów jest możliwa tylko na 24 metrach.

Podwozie StabiloPlus

agrifac condor liquid podwozie Agrifac Condor LiquidPlus   opryskiwacz do ciekłych nawozówPodobnie jak jego poprzednicy, nowy model Condor w wersji LiquidPlus jest wyposażony w specjalne podwozie StabiloPlus. To podwieszane podwozie bez trudu amortyzuje napotykane wyboje i koleiny, dzięki czemu opryskiwacz jest stabilny i wygodny w użyciu zarówno na drodze, jak i w polu. Ponadto maszyna nadaje belkom polowym stabilność w poziomie i w pionie.

 

 

źródło: Agrifac Machinery b.v.