Specjalne uprawy wymagają specjalnych rozwiązań

agrifac vertiplus 2 Agrifac Condor VertiPlus   dla oprysku szparagów

Agrifac VertiPlus to demontowalny system, przeznaczony specjalnie do oprysku plonu, który wymaga ochrony w głąb rośliny, tak jak szparagi. Szparagi rosną w rzędach o wysokości 40 cm, szerokości 50 cm i rozstawie 200 cm. Roślina ta rośnie maksymalnie do 160 cm wysokości. Zestaw rozpylaczy VertiPlus zamontowany jest na standardowej belce typu J. Składanie systemu odbywa się pneumatycznie. Długość VertiPlus to 1,2 m. Prześwit Agrifac Condor to 125 cm. Pierwszy Condor VertiPlus pracuje już w Niemczech, gdzie rozstaw rzędów szeroki jest na 2 metry a szerokość oprysku odbywa się na 24 metrach.

Oprysk szparagów na szerokości roboczej 24 metrów

agrifac vertiplus 1 Agrifac Condor VertiPlus   dla oprysku szparagów

Pierwsza maszyna pracuje w niemieckim gospodarstwie, gdzie szparagi uprawiane są na 200 hektarach. Właściciel wybrał Agrifac Condor ponieważ wyposażony jest on w podwozie StabiloPlus, maszyna łatwa jest w użytkowaniu, posiada prześwit 125 cm oraz opcji oprysku na szerokości roboczej 30 metrów do ziemniaków i zbóż oraz 24 metrów do szparagów. VertiPlus, który zamontowany jest na standardowej belce Condora typu J, składana jest z kabiny za pomocą montora EcoTronicPlus. W zależności od szerokości rzędów, VertiPlus może być zamontowany w różnych od siebie odległościach.

VertiPlus: zalety:

agrifac vertiplus 3 Agrifac Condor VertiPlus   dla oprysku szparagów

1. Zestaw rozpylaczy VertiPlus jest bardzo uniwersalny. Pozwala na oprysk na szerokościach roboczych 30 m n.p. ziemniaków, ale także szparagów na 24 m. VertiPlus można także zdjąć i użytkować standardowy model opryskiwacza Condor.

2. Składanie VertiPlus do pozycji horyzontalnej, czyli transportowej z kabiny poprzez monitor EcoTronicPlus.

3. Elastyczność montażu I demontażu zestawu VertiPlus.

4. Możliwość pracy z GPS.

Źródło: Agrifac