Agrifac rozszerza portfolio systemów oprysku punktowego o WEED-IT

Zrównoważone rolnictwo w sposobie oszczędzania zasobów jest kluczem do globalnej produkcji żywności, w którym głównym elementem jest ochrona upraw na poziomie rośliny. Agrifac nadal intensywnie inwestuje w technologię ukierunkowanego punktowego opryskiwania na poziomie rośliny i ma już imponujące portfolio rozwiązań, które obejmują system DynamicDosePlus – ukierunkowane punktowe opryskiwanie z wysoką precyzją 25 x 25 cm na podstawie map aplikacyjnych oraz wiodący w branży system AiCPlus – system ze sztuczną inteligencją i optyczną kontrolą opryskiwania z możliwymi trybami pracy „Zielony na Brązowym” i „Zielony na Zielonym”. Aby jeszcze bardziej wzmocnić swoją pozycję lidera w precyzyjnym oprysku, Agrifac rozszerza swoją ofertę o WEED-IT w opryskiwaczach polowych Condor i Condor Endurance.

WEED-IT to powszechnie stosowany na całym świecie system oprysku punktowego dla bardzo efektywnego zwalczania chwastów. Opcja połączenia WEED-IT z naszymi opryskiwaczami Agrifac sprawia, że ochrona upraw w gospodarstwie jest jeszcze bardziej wydajna” – mówi Rens Albers, menedżer produktu w firmie Agrifac.

WEED-IT zapewnia skuteczną i niezawodną kontrolę chwastów poprzez wykrywanie żywego zielonego materiału organicznego za pomocą technologii fluorescencyjnej. Działa to poprzez pomiar stopnia odbicia roślin w określonych długościach fal świetlnych. Ta technika umożliwia pracę zarówno w dzień, jak i w nocy z gwarantowanym współczynnikiem trafień. Ta wysoce skuteczna metoda oprysku punktowego (stosowana zwykle poza sezonem wegetacyjnym) została powszechnie sprawdzona od 1999 roku w takich krajach jak Australia, Stany Zjednoczone i Kanada.

Dodanie systemu WEED-IT do portfolio Agrifac jest pierwszą ofertą POW (producent oryginalnego wyposażenia) dotyczącą opryskiwaczy samojezdnych w Australii” mówi Richard Sheppy, dyrektor zarządzający Agrifac Australia. „Postrzegamy to jako kolejne narzędzie dostępne dla naszych klientów, którzy dążą do zmniejszenia zużycia chemikaliów i promowania zrównoważonego rozwoju w swoich firmach”.

Pierwsze opryskiwacze Agrifac wyposażone w tę technologię zostały już dostarczone do Australii i Europy.

Agrifac WEED IT 1 Agrifac rozszerza portfolio systemów oprysku punktowego o WEED IT

 

Źródło: Agrifac Machinery B.V.