Agrotech 2024 – Farmsystems z premierą pielnika wykorzystującego sztuczną inteligencję

Pielnik optyczny marki Ullmanna, najnowocześniejszą platformę AI/Machine Learning dostępną na rynku, a także Farmdroid do siewu i odchwaszczania będzie można poznać podczas targów rolniczych Agrotech w Kielcach, w dniach 8 – 10 marca.

Najnowocześniejszą platformę AI/Machine Learning dostępną na rynku pokaże przedsiębiorstwo Farmsystems. Pielnik optyczny marki Ullmanna uczy się nowych roślin w ciągu kilku godzin. Dzięki zaawansowanej technologii rozpoznawania roślin, pielnik jest w stanie odróżnić 99% roślin od chwastów, nawet w przypadku pól o „złym” wyglądzie.

%name Agrotech 2024   Farmsystems z premierą pielnika wykorzystującego sztuczną inteligencję


Dzięki innowacyjnemu systemowi sterowania opartemu na części korzeniowej rośliny, boczny wiatr nie stanowi problemu. Oświetlenie umożliwia pracę zarówno w dzień, jak i w nocy, eliminując problem różnych kątów padania promieni słonecznych. Dodatkowo, nie ma potrzeby żadnej kalibracji, co sprawia, że pielnik jest łatwy w obsłudze i niezawodny.

Pielnik optyczny marki Ullmanna działa na prawie wszystkich uprawach, takich jak kukurydza, buraki cukrowe, dynie i wiele innych. Jego prędkość sięga do 15 km/h, co sprawia, że jest to efektywne i wydajne rozwiązanie dla każdego gospodarstwa. Dzięki pielnikowi, uprawa staje się prostsza, bardziej precyzyjna i wydajna.


Rozwiązanie jest skalowalne, co oznacza, że równie dobrze sprawdzi się w małych, jak i dużych gospodarstwach. Ponadto pielnik jest łatwy do dostosowania do każdego kultywatora/pielnika i sprawdzi się zarówno w odchwaszczaniu międzyrzędowym, jak i w rzędzie.

Kolejną maszyną, którą będzie można poznać na stoisku Farmsystems w czasie Agrotechu w Targach Kielce jest Farmdroid. To pierwszy na świecie w pełni automatyczny robot, który może zająć się zarówno siewem jak i mechanicznym odchwaszczaniem. Pomaga rolnikom i hodowcom obniżyć koszty siewu i odchwaszczania upraw, jednocześnie robiąc to w sposób neutralny dla środowiska. Napędzany jest panelami słonecznymi.

maxresdefault Agrotech 2024   Farmsystems z premierą pielnika wykorzystującego sztuczną inteligencję

 

Te i wiele innych innowacyjnych maszyn można zobaczyć na Targach Techniki Rolniczej AGROTECH 2024 w Kielcach, w dniach 8-10 marca. Bilety na dostępne są na stronie www.agrotech.pl – Polecamy!

 

Źródło: Targi Kielce