Agrotech 2024: Kompaktowy Maestro 6TX na stoisku HORSCH

Firma Horsch podczas targów rolniczych Agrotech w Kielcach pokaże maszyny do uprawy, oprysku i siewu, prezentowany będzie także kompaktowy siewnik punktowy Maestro TX. Można będzie się im przyjrzeć z bliska w od piątku, 8 marca do niedzieli, 10 marca.

Maestro TX to nowy, kompaktowy siewnik punktowy pojedynkujący nasiona o szerokościach roboczych od 2,60 m do 4,80 m. Maszyna jest wyposażona standardowo w ramę hydraulicznie przesuwaną teleskopowo. Dzięki temu można ustawić rozszerzenie rzędów z 37,5 cm do 80 cm.

Maestro TX można opcjonalnie wyposażyć w zbiornik nawozu o pojemności 1 300 l. Nawóz dozowany jest przy pomocy dwóch sprawdzonych dozowników HORSCH do jednotalerzowej redlicy nawozowej, by umożliwić nawożenie pod korzeń. Dzięki temu maszyna jest wyposażona seryjnie w wyłączenie połowy szerokości roboczej przy wysiewie nawozu.

Dozowanie w Maestro TX odbywa się przy pomocy dobrze znanego systemu nadciśnienia AirSpeed. Możliwe są prędkości jazdy do 15 km/h przy całkowicie precyzyjnym umieszczaniu nasion i optymalnym ułożeniu nasion w glebie.

Maszyna została seryjnie wyposażona w ramę hydraulicznie przesuwaną teleskopowo. Dzięki temu w Maestro 6 TX można całkowicie swobodnie ustawić odstępy między rzędami od 45 cm do 80 cm w krokach co 5 cm. Maestro 7 TX może również pracować z 37,5 cm lub 40 cm odstępem między rzędami. Maksymalny odstęp między rzędami w przypadku maszyny 7-rzędowej wynosi 65 cm. Jeśli środkowy rząd jest wyłączony, to Maestro 7 TX może wysiewać konwencjonalnie z 6 rzędami w odstępach wynoszących 75 cm lub 80 cm.

Zmianę szerokości rzędów można przeprowadzić bardzo łatwo i bez użycia narzędzi, jedynie przepinając ograniczniki w każdym rzędzie. Po ustawieniu szerokości roboczej w terminalu maszyna znowu jest gotowa do wysiewu.

Maestro TX można opcjonalnie wyposażyć w zbiornik nawozu o pojemności 1 300 l. Nawóz dozowany jest do jednotalerzowej redlicy nawozowej przy pomocy dwóch sprawdzonych dozowników HORSCH, po to by w ten sposób móc nawozić pod korzeń. Dzięki temu maszyna jest wyposażona seryjnie w opcję wyłączenia połowy szerokości roboczej przy wysiewie nawozu.

Agregaty siewne Maestro TX pochodzą ze znanej serii Maestro. Jedynie połączenie z ramą zostało dopasowane do nowych warunków dzięki mechanizmowi przesuwnemu. Nacisk redlic jest zawsze wytworzony hydraulicznie. W zależności od systemu przenoszenia ciężaru możliwy jest nacisk na rząd 230 kg do 300 kg lub 350 kg. Dzięki temu maszyna nadaje się również do siewu bezpośredniego.

Najnowsze maszyny Horsch oraz nowatorskie rozwiązania dla małych i dużych gospodarstw można będzie zobaczyć podczas targów Agrotech od 8 do 10 marca w Targach Kielce. 

 

Źródło: Targi Kielce