alliance_398_agritechnicainnoaward_silver

Alliance 398 MPT ze srebrnym medalem Agritechnica 2019

Opona Alliance 398 MPT otrzymała srebrny medal na targach Agritechnica 2019 za innowację. To pierwsza na świecie opona do pojazdów rolniczych umożliwiająca jazdę po drodze z prędkością nawet 100 km/h.

Zaprojektowane pod kątem wielkogabarytowych pojazdów rolniczych rozwiązanie stanowi przełom w transporcie rolniczym. Podczas pracy na polu zachowuje się jak opona rolnicza, a podczas jazdy po drodze szybkiego ruchu zamienia się w oponę drogową, pozwalając jechać szybko, bezpiecznie i płynnie.

Koncepcja bezpośredniego transportu

Wielkogabarytowe pojazdy rolnicze nie powinny już dłużej oczekiwać na załadunek zbiorów na krawędzi pola. Od teraz mogą wjeżdżać bezpośrednio na pole i pracować obok kombajnu, a po pełnym załadunku wracać na drogę, aby przetransportować zbiory dalej z prędkością sięgającą nawet 100 km/h. Ta nowa koncepcja bezpośredniego transportu eliminuje potrzebę stosowania dodatkowych sprzętów (np. wozów przeładowczych), co przekłada się na mniejsze wykorzystanie siły roboczej, czasu i paliwa przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności pracy.

Unikalna w skali światowej innowacja w postaci Alliance 398 MPT pod względem cech i wydajności nie ma sobie równych wśród opon innych producentów. Opona posiada konstrukcję radialną ze stalowym opasaniem. Z jednej strony odznacza się doskonałą przyczepnością, dużą ładownością, dobrą flotacją i ochroną gleby, z drugiej świetnie sprawdza się podczas jazdy po drodze, pozwalając na rozwijanie wysokiej prędkości, stabilność, niski poziom hałasu i drgań, niewielkie nagrzewanie się oraz bezpieczną i komfortową jazdę.

Rewolucyjne rozwiązanie

System centralnego pompowania kół szybko zmienia ciśnienie z wysokiego, wymaganego do jazdy po drodze na niskie, odpowiednie do pracy na polu, i odwrotnie, znacznie zwiększając wydajność pracy. Zakres regulacji ciśnienia w oponach wynosi od 0,8 bara do pracy na polu do 6,5 bara do jazdy po drodze.

Firma Alliance zajmuje się projektowaniem opon od lat 50. XX wieku i jest liderem w dziedzinie technologii flotacyjnej. Nagroda za innowację to ukłon w stronę inżynierów Alliance, którym udało się obalić mit i dokonać niemożliwego, opracowując innowacyjne i przełomowe rozwiązanie łączące w sobie najlepsze elementy obu segmentów. To z pewnością nowy rozdział w historii produkcji opon i prac rolniczych – mówi Angelo Noronha, prezes Alliance Tire Group w Europie.

źródło: ATG