Celem imprezy odbywającej się pod hasłem „Więcej inteligencji w polu“ było to, aby pokazać fachowcom w jaki sposób poprzez większą precyzję, zastosowanie nowoczesnej techniki oraz technologii uprawy osiągać wyższe plony przy jednoczesnej oszczędności środków produkcji a także zapewnić sobie długotrwałe efekty ekonomiczne. W związku z tym, największym zainteresowaniem cieszyły się maszyny pracujące w polu. Obok jednostek przeznaczonych na duże pola, np. opryskiwacz o pojemności 12.000 l, spektrum prezentacji obejmowało również wiele innowacyjnych rozwiązań z zakresu elektroniki i techniki sterowania. Firma Amazone pokazała między innymi nowy terminale obsługowe ISOBUS w wersji Amatron 3 oraz Amapad, które w świecie fachowców uznane zostały za wzorcowe.

Część programu przebiegała w centrum szkoleniowym Active-Center. Tutaj zaproponowano gościom liczne wykłady obejmujące temat „Więcej inteligencji w polu “. W Active Center odbyło się także oficjalne przyznanie nagrody dla Amazone jako „Miejsca wybranego 2012“ wśród 365 konkurentów i pomysłów.

amazone amatechnika 2012 po1 AMAZONE   Ponad 5.000 gości na AMATECHNICA 2012

Uzupełnieniem imprezy głównej były między innymi: zwiedzanie poletek doświadczalnych, zwiedzanie zakładów produkcyjnych Amazone i laboratorium testowania nawozów, przeloty helikopterem nad Hasbergen-Gaste, jazda historycznym ciągnikiem. W ofercie dla najmłodszych był zamek z trampoliną i kolejka szynowa. Przy wspólnym, wieczornym posiłku w ogrzewanym namiocie znalazło się też wiele okazji do rozmów. Do późnego wieczora czas umilał tam zespół „Country-Girls“ zapewniając doskonały nastrój.

 

źródło: Amazone.pl

{jcomments on}