aplikacja TLC PLUS

Aplikacja Trelleborg TLC Plus wchodzi na rynek

Nowa aplikacja Trelleborg TLC Plus jest opartym na czujnikach, zaawansowanym systemem kontroli ciśnienia w oponach. Pozwala na pomiar różnicy między ciśnieniem zalecanym, a rzeczywistym ciśnieniem powietrza w oponach. Dzięki wykorzystaniu łączności bezprzewodowej przekazuje te informacje do urządzenia mobilnego lub komputera użytkownika.

Nowe funkcje TLC Plus powstały w oparciu o znaną aplikację Trelleborg Load Calculator (TLC), która świętuje już siódmy rok pełnego sukcesu, od pionierskiego wprowadzenia na rynek w 2011 r. – pierwszego w branży kalkulatora ciśnienia i obciążenia. Aplikacja TLC jest dostępna w 14 językach, współpracuje z ponad 5000 możliwymi konfiguracjami maszyn i stale rejestruje tysiące pobrań, aktualizacji i świetnych recenzji na 5 kontynentach – powiedział Lorenzo Ciferri, wiceprezes ds. Marketingu i Komunikacji w Trelleborg Wheel Systems.

Reputacja tej aplikacji jako wiodącego na rynku kalkulatora ciśnienia i obciążenia została ugruntowana w branży rolniczej dzięki szerokiemu zakresowi zastosowań, współpracy z wieloma konfiguracjami maszyn oraz dokładności i łatwości dokonywania obliczeń. Widzimy wzrost popularności aplikacji wśród profesjonalnych rolników na całym świecie, a dziś cieszy się ona jedną z największych na świecie baz użytkowników wśród zawodowych rolników. Właśnie dlatego  zdecydowaliśmy o aktualizacji aplikacji, aby stała się opartym na czujnikach narzędziem najnowszej generacji: TLC Plus (Trelleborg Load Calculator Plus) – dodaje.

Zastosowanie odpowiedniego ciśnienia może obniżyć koszty zmienne w rolnictwie o ponad 20%. W rzeczy samej, właściwe ciśnienie w oponach zmniejsza zużycie paliwa, jednocześnie zwiększając moc trakcyjną oraz plony. To wzmacnia poczucie bezpieczeństwa prowadzenia działalności rolniczej i zapewnia rozwój nowoczesnemu rolnictwu.

Nasze badania marketingowe wykazują, że wśród profesjonalnych rolników stopniowo rośnie świadomość znaczenia odpowiedniego doboru ciśnienia, właściwego dla ich maszyn. W niedalekiej przyszłości zwiększy się więc zastosowanie systemów kontroli ciśnienia TPMS wraz z rozwiązaniami CTIS i Smart Tires w sektorze profesjonalnego rolnictwa –  kontynuuje Ciferri.

Nowa aplikacja TLC Plus została zaprojektowana i opracowana przez Trelleborg, tak aby sprostać wyzwaniom współczesnego, nowoczesnego rolnictwa. Podczas gdy standardowe funkcje TLC pozwalają na dokładne obliczenie ciśnienia odpowiedniego do każdego zastosowania, nowa aplikacja TLC Plus z funkcjami premium nadzoruje czy cała flota maszyn rzeczywiście posiada optymalnie skonfigurowane ciśnienie w oponach oraz zaleca skorygowanie go – gdy i kiedy jest to konieczne.

Jest to możliwe dzięki TLC Plus KIT, która integruje aplikację z czujnikami TMPS (zamontowanymi na zaworach opony) oraz bramie umożliwiającej przesyłanie danych do urządzeń mobilnych. Ponadto, dzięki technologii Cloud aplikacja umożliwia zdalne zarządzanie flotą ciągników, pozwalając rolnikom ocenić ze swojego biura, czy maszyny pracujące w terenie mają odpowiednie ciśnienie w oponach. Zapewnia to maksymalne bezpieczeństwo i wydajność operacji w dużych gospodarstwach rolnych oraz ich kontrahentów operujących dużymi flotami maszyn.

Inteligentne, łatwe w obsłudze i dokładne; w ten sposób zaprojektowaliśmy nowe funkcje aplikacji TLC Plus. Z myślą o realizacji celu, zaprosiliśmy użytkowników, aby wnieśli swój wkładu w projektowanie tego narzędzia, podczas kilku warsztatów otwartych, uruchomionych dla wybranej grupy profesjonalnych rolników. Rezultatem jest przyjazna i niezawodna aplikacja, która może znacznie poprawić efektywność i produktywność rolnictwa, przy jednoczesnym zastosowaniu najnowocześniejszych technologii w zakresie rozwiązań TPMS „- podsumowuje Ciferri.

Nowa aplikacja TLC Plus zostanie zaprezentowana na stoisku Trelleborg podczas wystawy EIMA, trwającej od 7 do 11 listopada w Bolonii we Włoszech. Nowe funkcje, jak również zestaw TLC Plus będą dostępne na całym świecie od stycznia 2019 roku.

źródło: Trelleborg