Arena Agro Ostróda 2015 – już za tydzień

Już wkrótce ARENA AGRO Ostróda 2015. Pierwsza w tym roku wystawa maszyn rolniczych. Odbędzie się w Ostródzie w dniach 14-15 lutego 2015 r. Gospodarzem i organizatorem wystawy jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Będzie to największa wystawa maszyn i urządzeń rolniczych w Polsce północno wschodniej. Przy przygotowywaniu Areny Agro Ostróda 2015, Izba korzysta ze swoich wieloletnich doświadczeń w realizacji tego typu wydarzeń, m. in. Agro Show, organizowanej co roku jesienią w Bednarach k/Poznania.

Chcemy pomóc rolnikom dobrze się przygotować do sezonu, celowo wybraliśmy więc zimowy weekend 14-15 lutego, by nie kolidował z ich codziennymi obowiązkami. Będzie to pierwsza tak kompleksowa wystawa rolnicza w województwie warmińsko-mazurskim. Z pewnością warto będzie się tam pojawić – mówi Renata Arkuszewska, wiceprezes Polskiej Izby Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Przez swoich dealerów i dystrybutorów na wystawie prezentowane będą wszystkie czołowe krajowe i światowe marki maszyn i urządzeń rolniczych.

Termin wystawy – połowa lutego – nie został wybrany przypadkowo. To okres kiedy rolnicy mają trochę więcej czasu, a jednocześnie jest to początek roku i najlepszy moment, by zapoznać się z ofertą deweloperów maszyn i urządzeń rolniczych, by dobrze przygotować się do sezonu. ARENA AGRO Ostróda 2015 będzie najlepszym miejsce by to zrobić. Podczas wystawy obecnych będzie w sumie blisko 100 wystawców. Swój udział zapowiedzieli m.in.: Perkoz, ROLTOP Maszyny Rolnicze i Komunalne, AGROMIX Rojęczyn, Przedsiębiorstwo Romanowski, AGROSERWIS Pasłęk, RSY S.A., ALDO, Amarol, Agroperfekt, Fricke, Bury Maszyny Rolnicze, Euro-Agro Invest, Łuczak Maszyny Rolnicze, Mitrans, Kalchem, Riela, Inter-Handel i wiele innych.

Podczas trwania wystawy dostępne będą punkty doradcze i informacyjne instytucji i agend rządowych: Agencji Rynku Rolnego, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Organizatorzy liczą na to, że Arena Agro Ostróda stanie się najważniejszym wydarzeniem branżowym dedykowanym rolnikom z północno-wschodniej Polski.

Patronat nad imprezą objął pan Marek Sawicki, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

źródło: PIGMiUR