AUTOLOAD i AUTOSWITCH nowość w owijarkach KUHN RW 1800 C

 

 

Sterowanie elektroniczne: model RW 1800 C wyposażony jest w całkowicie nowy system elektroniczny. Łatwy w obsłudze, w pełni automatyczny system komputerowy z wbudowanym joystickiem posiada funkcję wstrzymywania i wznawiania pracy oraz funkcje AUTOLOAD i AUTOSWITCH. Przyjazny dla użytkownika interfejs, taki sam jak w prasach ze sterowaniem AUTOPLUS. Pełna kontrola procesu zapobiega popełnianiu przez operatora błędów mogących prowadzić do uszkodzenia owijarki.

AUTOLOAD

kuhn rw1800c autoswitch AUTOLOAD i AUTOSWITCH nowość w owijarkach KUHN RW 1800 CDzięki funkcji AUTOLOAD operator może w całości skupić się na prowadzeniu ciągnika. Ten innowacyjny system, który zastosowano już w przypadku owijarek RW 1600 C ze stołem obrotowym, automatycznie pobiera belę za pomocą ramienia ładującego i umieszcza ją na stole owijającym bez konieczności działań ze strony operatora. Zoptymalizowany sposób działania maszyny RW 1800 C ze zintegrowaną funkcją AUTOLOAD charakteryzuje się jeszcze większą ergonomią, bezpieczeństwem i wydajnością, dzięki czemu zajmuje pierwsze miejsce wśród rozwiązań obejmujących owijarki pracujące w kombinacji z prasą.

 

 

 

AUTOSWITCH

Nowa funkcja AUTOSWITCH zapewnia znacznie łatwiejszy sposób ustawiania owijarki w pozycji roboczej i transportowej. Do pełnego automatycznego rozłożenia lub złożenia maszyny wystarczy jedno naciśnięcie przycisku. Wytrzymała konstrukcja: solidne podwójne ramię pozwala na stosowanie owijarki RW 1800 nawet w najtrudniejszych warunkach roboczych oraz owijanie bel okrągłych o średnicy sięgającej 160 cm i masie do 1400 kg. Opatentowane ramię ładujące wbudowane w stół owijający umożliwia szybkie owijanie, które przekłada się na osiąganie wyższej wydajności. Ponieważ pobieranie beli następuje w kierunku zgodnym z kierunkiem jazdy ciągnika, wysokowydajną owijarkę można umieścić za ciągnikiem lub bezpośrednio za prasą. Dzięki nowym standardom oświetlenia unowocześniona maszyna RW 1800 zachowuje zgodność z bieżącymi normami dla pras wdrażanymi przez firmę Kuhn.

kuhn rw1800c autoload AUTOLOAD i AUTOSWITCH nowość w owijarkach KUHN RW 1800 C

Najwyższa jakość owijanie i oszczędność folii

Owijarka RW 1800 C zawiera dobrze znane aluminiowe napinacze o długości 750 mm z zakończeniami o stożkowym kształcie, automatyczne nożycowe obcinacze folii oraz magazynek na maksymalnie 6 zapasowych rolek folii. W zależności od warunków pracy, rodzaju zbieranego materiału i długości okresu przechowywania, operator może wprowadzić wstępne ustawienia terminala dostosowane do wymaganej liczby warstw folii na beli. 70% naprężenie folii sprawia, że zostaje ona doskonale rozłożona na beli i gwarantuje oszczędność materiału.

Użyteczne opcje: obok odwracacza bel, firma Kuhn posiada w ofercie szeroką gamę opcji pozwalających owijarce RW 1800 C spełnić oczekiwania wszystkich klientów. Nowością jest zestaw do transportu dla odwracacza bel, który ułatwia jazdę po drogach oraz zestaw do zdalnego sterowania owijaniem statycznym za pomocą fal radiowych.

Źródło: KUHN