BEDNAR: Którą sekcję roboczą wybrać aby uprawa była efektywna

BEDNAR: Którą sekcję roboczą wybrać aby uprawa była efektywna?

BEDNAR: Którą sekcję roboczą wybrać aby uprawa była efektywna?

Przed przystąpieniem do prac uprawowych bardzo ważny jest odpowiedni wybór sekcji roboczej, która zagwarantuje prawidłową uprawę gleby w każdych warunkach w porze wiosennej, letniej jak i na jesień. Prawidłowo przygotowane łoże siewne gwarantuje optymalne warunki dla prawidłowego wzrostu uprawianej rośliny. Co radzi w tym zakresie i poleca ze swojej oferty firma Bednar?

 

Sekcja gęsiostóp 270 mm

Ta sekcja robocza idealnie nadaje się do pracy w lecie i na jesień. W tych porach gleba musi być rozluźniona i wymieszana po zbiorze. Dzięki odpowiedniej szerokości roboczej nakładek, gleba jest podcięta na całej szerokości roboczej maszyny i wymieszana w płytkiej warstwie. Po wymieszaniu maszyna wyrównuje powierzchnię przygotowując optymalne łoże siewne przed zabiegiem siewu.

Sekcja uprawowa gęsiostóp 270 mm jest mocowana na ramie w dwóch rzędach, a odpowiednia szerokość gwarantuje podcięcie na całej szerokości roboczej maszyny. Nakładki robocze są przymocowane do słupic z zabezpieczeniem w postaci sprężyn – dzięki czemu każda z nakładek jest zabezpieczona przed zniszczeniem ponieważ sprężyna potrafi pracować w osi pionowej jak i poziomej (efekt 3D).

 

Sekcja robocza Gamma

Zęby uprawowe sekcji Gamma świetnie sprawdzają się w przypadku uprawy wiosennej pola. Podczas tego zabiegu, najważniejsze jest aby zachować możliwie dużo wilgoci z okresu zimowego w glebie. Sekcje uprawowe rozbijają i napowietrzają, a poprzez odpowiednią pracę, także powodują że wierzchnia warstwa gleby szybciej się ogrzewa bez nadmiernego efektu parowania. Odpowiednia uprawa gleby na wiosnę jest kluczowa w przypadku szybkiego wzrostu roślin jarych.

Sekcja uprawowa składa się w czterech rzędów zębów roboczych z ustawionym agresywnie kątem pracy. Sekcja robocza jest zawieszona na sprężynach, co pozwala na pracę z prędkościami do 15 km/h, co z kolei zwiększa wydajność i oszczędza czas, a jest to bardzo ważne w okresie wiosennym.

Sekcja uprawowa gęsiostóp SB

Gęsiostopa SB jest najczęściej używana podczas wiosennych prac. Bardzo ważnym jest aby odpowiednio zarządzać wilgocią w glebie, a dzięki odpowiedniej konstrukcji, profil glebowy jest podcięty na całej szerokości roboczej maszyny. Przez odpowiednią konstrukcję nakładek, gleba nie jest mieszana co pozwala zaoszczędzić maksimum wilgoci w glebie, co jest bardzo ważne w szybkim tempie wzrostu jarych upraw. Sekcja uprawowa SB została zaprojektowana w celu przygotowania możliwie dobrego jakościowo łoża siewnego.

W tym wypadku, sekcja robocza składa się z czterech belek do których przymocowane są sprężynowe słupice. Dzięki odpowiedniej konstrukcji, nakładki robocze prawidłowo przygotowują glebę podczas wiosennej uprawy. Dodatkowym atutem jest zmniejszone zapotrzebowanie na moc.

 

Źródło: BEDNAR FMT