Buffalo RX 2400 HD – jeden z największych rozrzutników w ofercie EUROMILK

Buffalo RX 2400 HD – jeden z największych rozrzutników w ofercie EUROMILK

To jeden z największych modeli rozrzutników firmy EUROMILK. EM Buffalo RX 2400 HD ma 24,2 m³ pojemności oraz 20 ton ładowności. Został wyposażony w zawieszenie typu tridem skrętny wymuszony hydraulicznie, co dodatkowo zwiększa funkcjonalność maszyny.

Jak zapewnia producent, modele rozrzutników Buffalo z serii HD wykonane są z wysoką precyzją, z materiałów najlepszej jakości. W procesie produkcji zastosowano stal wysokogatunkową S355J2+N o grubości 6 mm i podwyższonej wytrzymałości na ścieranie. Rozrzutnik przed lakierowaniem przeszedł proces śrutowania, co zapewnia mu doskonałą odporność na korozję

Maszyna została stworzona z myślą o pracy w najcięższych warunkach – świetnie sprawdzi się w dużych gospodarstwach, które na pierwszym miejscu stawiają szybkość i jakość wykonanej pracy. W zależności od konfiguracji, rozrzutnik może być wykorzystany do rozwożenia obornika, wapnia lub pomiotu kurzego, a po przebudowie na przyczepę pojemnościową, także do przewożenia płodów rolnych, w tym kukurydzy. Buffalo RX 2400 HD na ogumieniu 650/55R26,5 BKT ma 10,31 m długości i 3,01 m szerokości. Wysokość załadunku to 2,96 m, natomiast wysokość całkowita wraz z nadstawkami do 3,55 m. W standardzie wyposażony jest w szeroki pionowy adapter HD o wysokości 2,25 m, który charakteryzuje się solidną budową, szerokimi wałkami o przekroju 324 mm oraz wzmocnioną przekładnią. Ważnym elementem skrzyni jest przenośnik łańcuchowy 18 mm, o zrywalności powyżej 33 t, z gęstą poprzeczną listwą o profilu zamkniętym. Rozrzutnik posiada również: hamulce pneumatyczne, hydrauliczną nożycową stopę podporową, składaną wewnątrz dyszla oraz światła LED. W wyposażeniu opcjonalnym RX 2400 HD firma zaproponowała następujące rozwiązania: szerokokątny wał odbioru mocy, hydrauliczną zasuwę skrzyni (tzw. „gilotynę”), podwójnie amortyzowany dyszel, deflektory regulujące szerokość rozrzutu, błotniki, sterowanie elektroniczne, centralne smarowanie, dwubiegową przekładnię taśmy, sygnalizację świetlną kogut oraz nadstawki do kukurydzy, otwierane hydraulicznie. Rozrzutnik wyposażony jest również w zawieszenie tridem skrętny wymuszony hydraulicznie. Osie skrętne tego typu stanowią ważny element zabezpieczający, gdyż utrzymują maszynę w linii jazdy ciągnika oraz poprawiają ogólną stabilność pojazdu.

 

Źródło: PIGMiUR