Talerze uprawowe są regulowane bezstopniowo, aby jak najlepiej dopasować ustawienia do pracy jaką agregat ma wykonywać. To czyni agregat Carrier XL prawdziwym multitalentem, mogącym pracować na głębokości od kilku do nawet 15 cm z tą samą precyzją. To narzędzie jest wartościowym kandydatem do obu typów uprawiania ścierniska jak i kolejnych zabiegów.

Talerze ustawione są w kształcie X, dzięki czemu zneutralizowano siły boczne, a maszyna pracuje stabilnie w linii prostej. Jednak najwięcej zalet agregat prezentuje podczas pracy na skłonach oraz przy wykorzystaniu systemów GPS, umożliwiających wyeliminowanie nakładek.

Kolejną cechą są ostre wcięcia na obwodzie talerzy oraz ich stożkowy profil. Ta cecha zapewnia nie tylko dodatkowe możliwości pocięcia resztek roślinnych, ale także zapewnia utrzymanie optymalnego kąta natarcia w miarę zużywania się. Ponadto kształt talerzy umożliwia doskonałe kruszenie wierzchniej warstwy twardej gleby.

Agregat dostępny jest z agresywnym stalowym wałem dogniatającym Väderstad, który efektywnie zagęszcza spulchnioną wcześniej glebę, a powierzchnię pozostawia wyrównaną.

Głębokość robocza może być szybko i łatwo zmieniona, aby dopasować pracę narzędzia do aktualnie panujących warunków. Narzędzie ma zaledwie kilka punktów smarowania. Duża żywotność wszystkich elementów pracujących w glebie wynika z ich dobrego amortyzowania.

Carrier XL uzupełnia gamę maszyn marki Väderstad (Tempo, NZA i TopDown) do uprawy roślin sianych rzędowo.

Carrier XL jest dostępny w szerokości roboczej 9.25 i 12.25m.

{gallery}carrier_XL{/gallery}

źródło: Väderstad