Case IH Optum 300 CVX – Traktor Roku 2017 w skali 1:32

W cyklu „Modele i zabawki rolnicze” prezentujemy ciągnik Case IH Optum 300 CVX w skali 1:32 marki Britains. Jak się sprawdza w rekach dziecka? Oto nasza recenzja oparta o relację małego farmera Krzysia – naszego eksperta z dziedziny modeli i zabawek maszyn rolniczych.

 

Prawdziwy Optum 300 CVX to jedna z najnowszych konstrukcji w ofercie ciągników marki Case IH. Od ubiegłorocznego debiutu traktor został wielokrotnie nagradzany. Najważniejsze wyróżnienie jakie zdobył 300 konny Case IH to tytuł Traktora Roku 2017 (Tractor Of The Year 2017). Ten prestiżowy tytuł przyznaje jury złożone z dziennikarzy branży agro z całej Europy. My również mieliśmy okazję przyjrzeć się bliżej tej maszynie podczas testów w jednym z zaprzyjaźnionych gospodarstw. Trzeba przyznać, że Optum to kolejny krok naprzód marki Case IH w dziedzinie budowy ciągników rolniczych. Należy podkreślić nowe spojrzenie marki Case IH na przełożenie dużej mocy kompaktowej maszyny na jej uciąg. Warto również podkreślić wysoki komfort kabiny oraz zastosowanie najnowocześniejszych systemów z zakresu rolnictwa precyzyjnego.

 

Case IH Optum 300 CVX brytyjskiej firmy Britains to niezwykle realistyczny model w skali 1:32. Model wykonany jest głównie z metalu a detale z plastiku. Gumowe, pełne koła dodają realizmu miniaturowemu Optum. Case IH posiada zdejmowaną kabinę, podnoszoną maskę, imitację przedniego TUZ-a, tylny aktywny zaczep oraz skrętną przednią oś. Najmocniejszą stroną modelu są bardzo realistycznie odwzorowane detale wnętrza kabiny. Wymiary modelu to: długość 17 cm, szerokość 8 cm, wysokość 11 cm.

 

Case IH 300 CVX model Britains 32 Case IH Optum 300 CVX – Traktor Roku 2017 w skali 1:32

 

Tradycyjnie o końcową ocenę ciągnika – zabawki zapytaliśmy naszego małego farmera Krzysia (5 lat), który coraz częściej sięga po modele w skali 1:32. Case IH Optum 300 CVX to jeden z ostatnich nowych nabytków w kolekcji Krzysia. Aktualnie mały farmer Case’a angażuje do pracy z kultywatorem Kuhn i wozem asenizacyjnym Joskin również w skali 1;32 (Siku). Na razie nowy Optum spisuje się świetnie lecz warto podkreślić, że modele – zabawki firmy Britains to bardziej maszyny na wystawę niż do intensywnej zabawy. Jednak mały farmer Krzyś ma już spore doświadczenie z tego typu zabawkami i świetnie sobie z nimi radzi.

 

Cena modelu Case IH Optum 300 CVX, skala 1:32 (Britains) to około 170 zł. Dopuszczalny wiek dziecka: 3+

 

MDF (na podst. relacji małego farmera Krzysia)