CASE IH wprowadza na rynek nową generację ciągników Quadtrac i Steiger®

 

Seria Quadtrac

Nowy zestaw obejmuje cztery modele, o zwiększonej mocy szczytowej silnika, wynoszącej od 502 do 690 KM. Konfiguracja Case IH Quadtrac®, wykorzystująca niezależny, czterośladowy system napędu przymusowego, minimalizuje nacisk na grunt i zapewnia trakcję, by wykonać ciężką pracę przy minimalnym zniszczeniu gleby.

case quadrac tabela1 CASE IH wprowadza na rynek nową generację ciągników Quadtrac i Steiger®

Seria Steiger

Nowy zestaw składa się z sześciu modeli, ze zwiększoną mocą szczytową wynoszącą od 391 do 670 KM. Serię zbudowano wykorzystując dwie konstrukcje ramy, wąską ramę w modelach 350-450, i ramę dla wysokiej mocy w modelach 500-600. Nowe modele Steiger 350, 400 i 450 posiadają ramę idealną dla ich potencjału mocy, co daje optymalny stosunek ciężaru do mocy i budowę dostosowaną do upraw międzyrzędowych. Szersza rama w modelach Steiger 500, 550 i 600 wspiera nowe wzorce wydajności w branży, integrując oś i komponenty przekładni, z nowej linii napędów przeznaczonych na wyższe obciążenia.

case quadrac tabela2 CASE IH wprowadza na rynek nową generację ciągników Quadtrac i Steiger®

Najpotężniejszy ciągnik na rynku

Mając szczytową moc sięgającą 670 KM w ciągnikach Quadtrac / Steiger 600, silniki Case IH będące sercem ciągników Steiger & Quadtrac, tworzą w każdym z tych modeli nowy poziom technologii EfficientPower. Wszystkie silniki wykorzystują technologię selektywnej redukcji katalitycznej (SCR ), dostarczając żądanej najbardziej skutecznej mocy przy najniższym zużyciu paliwa i najniższych emisjach. Podwyższanie mocy (Power Boost) daje dodatkową moc silnika, potrzebną do przemieszczania się po pofałdowanych polach i drogach, uwzględniając przy tym wyższe wymagania w zakresie PTO i mocy hydraulicznej stawiane przez bardziej wydajne narzędzia. W ciągniku Steiger 350 jest sprawdzony silnik o pojemności 8.7-litra, który ostatnio zastosowano w kombajnie Case IH Axial Flow 7120, i który obecnie spełnia wymogi Tier 4A dla nowego ciągnika Steiger. W modelach Steiger 400 i Quadtrac / Steiger 450 oraz 500, ponieważ należą one do większych ciągników, również wprzęgnięto taki sam silnik 12.9-litrowy, zgodny pod względem emisji z Tier 4A. W modelach Quadtrac / Steiger 550 i 600, silnik 12.9-litrowy wyposażono w dwustopniowe turbo. Wtórne turbo zapewnia zwiększone zarządzanie mocą dla pierwotnej turbosprężarki doładowującej, która pomaga utrzymać maksymalny wzrost momentu i obrotów w celu zagwarantowania maksymalnej mocy. Jest to pomocne dla dostarczania najwyższej potrzebnej mocy przy najniższym zużyciu paliwa i najniższych emisjach. Ten dobrze sprawdzony 12.9-litrowy silnik stosuje się od kilku lat w ciągnikach Quadtrac / Steiger i w kombajnie Case IH 9120.

 

Oszczędzająca paliwo technologia Case IH EfficientPower

Wszystkie maszyny produkcji Case IH o mocy powyżej 100 KM będą ostatecznie wykorzystywać technologię selektywnej redukcji katalitycznej (SCR), aby spełniać limity dotyczące emisji. Technologia SCR biegnie odrębnie od zasadniczej funkcji silnika, i realizuje „dopalanie” spalin. Ten proces dopalania oferuje właścicielom i operatorom kilka zalet, ponieważ minimalizuje zużycie paliwa i przebiega chłodniej podczas aplikacji wymagających wysokiej mocy. Wydłuża on też okresy międzyserwisowe, ponieważ proces dopalania chroni właściwości oleju silnikowego, co z kolei zmniejsza wymagania co do konserwacji.

 

Całkowita nowość: Otoczenie operatora

Szczycąc się już dotychczasową największą kabiną w branży, o największej w branży widoczności, firma Case IH zmodernizowała kabinę Quadtrac i Steiger Surveyor™ tak, by zapewnić jak najlepszy komfort pracy podczas długich dni na polu. Kierując się informacjami zwrotnymi od objętych badaniami grup odbiorców, opracowano nową kabinę, dzięki której całodzienna praca będzie lżejsza. Ponieważ podczas prac polowych ciągniki są narażone na ciągłe wstrząsy i podskakiwanie, Surveyor Cab oferuje teraz nową, ekskluzywną opcję kabiny zawieszonej. Stabilizuje to i tłumi ruchy od przodu do tyłu, od jednego boku do drugiego i ruchy w górę i w dół, co sprawia, że jazda jest równiejsza, bardziej pod kontrolą. Ciągniki Steiger i Quadtrac mają teraz ekskluzywny 40-stopniowy, prawostronny obrotowy fotel, który jest bardziej ergonomiczny i zapewnia operatorowi pole widzenia o zasięgu 180 stopni, więc widzi on przód ciągnika, jednocześnie monitorując narzędzie z tyłu.

 

Nowa podłokietnikowa konsola sterownika MultiControl

Kilka regulacji w kabinie przeniesiono na prawą stronę w górny róg podsufitki, gdzie można łatwo sięgnąć, natomiast najczęściej używane funkcje umieszczono w nowej konsoli podłokietnikowej sterownika MultiControl. Sterownik MultiControl w podłokietniku steruje do ośmiu zdalnych zaworów hydraulicznych, zmianą biegów i funkcją automatycznego końca rzędu. Nowy kolorowy wyświetlacz AFS Pro 700 jest wbudowany w podłokietnik ze sterownikiem MultiControl, i przesuwa się wraz z fotelem operatora. AFS Pro 700 pozwala na sterowanie z nowoczesną prostotą nie tylko funkcjami autonaprowadzania AFS AccuGuide, ale także innymi funkcjami ciągnika, jak np. przepływem płynu hydraulicznego. Pro 700 można dostosować do potrzeb odbiorcy tak, by wyświetlane były kluczowe informacje dotyczące obsługi ciągnika, które są dla odbiorcy najważniejsze w odniesieniu do poszczególnych aplikacji. Wszystkie ciągniki Steiger i Quadtrac wyposażono w system automatycznego zarządzania wydajnością – Automatic Productivity Management (APM), który automatycznie wybiera najlepszą kombinację przełożenia i obrotów silnika. Niezależnie od używanego narzędzia czy od terenu po jakim ciągnik się porusza, po aktywowaniu APM operator jedynie musi wybrać żądaną szybkość poruszania się po ziemi. Posiadając kabiny ciągników zaliczane do najcichszych w tej branży, przenosimy także unikalne wysokie podnóżki ,zapewniające alternatywną ergonomiczną pozycję dla nóg operatora. Powiększone powierzchnie składowe i gniazdka zasilania przeznaczone są na telefony komórkowe, laptopy, odtwarzacze MP3 itp.

 

Innowacje poza kabiną

Nowe zdalnie sterowane zawory do elektronicznego pozycjonowania zapewniają bardziej precyzyjny przepływ i powtarzalność. System Twin Flow dający przepływ do 428 l na minutę, a więc więcej niż wystarczający dla większych narzędzi, i eliminuje potrzebę stosowania dodatkowych pomp hydraulicznych. Ten system również automatycznie kompensuje zmiany lepkości spowodowane wahaniami temperatury.

 

Nowy pakiet oświetlenia HID rozjaśnia mrok nocy

Ekskluzywny pakiet oświetleniowy o większej mocy oświetleniowej i nastawianymi światłami HID poprawia widzenie w nocy dając na polu oświetlenie 360 stopni. Ten system oświetleniowy jest pięć do sześciu razy jaśniejszy od zwykłych systemów oświetleniowych, a trwałość lamp HID jest o 6.000 godzin dłuższa niż tradycyjnych świateł ciągnikowych.

 

Bezkonkurencyjna użytkowalność zapewnia maksymalnie długi czas produktywny

Mimo, że ciągniki Quadtrac i Steiger zaliczane są do największych i najpotężniejszych na rynku, ich obsługa jest prosta i wygodna. Cała obsługa codzienna, np. sprawdzanie przekładni, oleju i płynu hydraulicznego, można wykonać z poziomu gruntu. We wszystkich ciągnikach wzierniki do kontroli poziomu płynu są widoczne z ziemi, co zmniejsza do minimum potrzebę wspinania się i schodzenia po stopniach ciągnika. W ciągnikach Steiger jest również nowa konstrukcja maski, która z przodu otwiera się w górę, co umożliwia szybki i łatwy dostęp do komponentów silnika.

 

Po raz pierwszy zastosowano czerwony lakier samochodowy klasy VI w celu przedłużenia trwałości koloru W celu zwiększenia trwałości wyglądu, ciągniki Quadtrac i Steiger jako pierwsze w branży otrzymują odporną powłokę lakieru samochodowego klasy VI. Pozwala to zminimalizować płowienie powłoki i jej starzenie w wyniku narażenia na opady atmosferyczne, brud, wiatr i słońce, dzięki czemu wydłuża się okres korzystnego wyglądu ciągnika i jego optymalnej handlowej wartości.

 

{gallery}Nowy Case Quadtrac and Steiger{/gallery}

 

Światowej klasy ciągniki Steiger i Quadtrac mają następujące

zalety:

● Najwyższa moc na rynku

● Podwyższona wydajność paliwa dzięki technologii SCR i APM

● Zgodność emisji substancji toksycznych z limitami Tier 4

● Największa i najbardziej komfortowa kabina w branży, o

zwiększonej widoczności

● Pierwsza w branży opcja kabiny zawieszonej

● Ekskluzywny, 40-stopniowy, prawostronny fotel obrotowy

● Ekskluzywny podłokietnik ze sterownikiem MultiControl

● Są pierwszymi ciągnikami, w których zastosowano czerwony lakier

samochodowy klasy VI w celu przedłużenia trwałości koloru

● Usprawniony zaczep i hydraulika

● Niezrównana trakcja dzięki zastosowaniu największych na rynku

opon RCI49, czy unikalnego systemu Quadtrac.

 

 

żródło: www.caseih.com

foto: case IH