Case IH wprowadza nowy interfejs w ciągnikach Quadtrac, Magnum i Optum

Nowy interfejs użytkownika, czyli modyfikacja dostępna już w trzech seriach ciągników Case IH – Quadtrac, Magnum oraz Optum. Zmiany będą jednak systematycznie wdrażane w pozostałych modelach w przyszłości, w celu zachowania jednolitej koncepcji obsługi.

Przeprojektowanie układu elementów wnętrza maszyny dotyczy trzech obszarów: podłokietnika (MulticontrollerTM, Enkoder), monitora AFS Pro 1200 oraz konsoli umieszczonej w dachu kabiny. Nowy sposób ułożenia narzędzi sterowania daje jeszcze większą elastyczność w trakcie użytkowania ciągnika. Podczas postoju, operator ma możliwość obsługi konsoli, a podczas jazdy wygodniejsza staje się dla niego praca z enkoderem.

PODŁOKIETNIK
%name Case IH wprowadza nowy interfejs w ciągnikach  Quadtrac, Magnum i Optum

MulticontrollerTM – jeden z atrybutów uznanych za ułatwienie obsługi i zwiększenie wydajności pracy maszyny. Jest on nadzwyczajnie prosty w obsłudze. Aby uzyskać docelową prędkość wystarczy wychylić go maksymalnie do przodu, analogicznie – połowę żądanej prędkości uzyskujemy po ustawieniu go w połowie drogi. Ponadto oprócz standardowych funkcji takich jak załączanie nawigacji i sterowanie hydrauliką, przyciski Multicontrollera można skonfigurować odpowiednio do własnych potrzeb np. użyć ich do zmiany głośności radia lub sterowania funkcjami podłączonego narzędzia ISOBUS AUX-N.

Co więcej, w samym podłokietniku znajdują się enkodery, którymi można nawigować, zmieniać ustawienia i dostosowywać je do swoich preferencji i wykonywanej pracy, również w trakcie jazdy – nawet podczas dużych nierówności.

MONITOR AFS PRO 1200

%name Case IH wprowadza nowy interfejs w ciągnikach  Quadtrac, Magnum i Optum
12 calowy monitor stanowi centrum informacyjne ciągnika. Od szybkiego, łatwego w obsłudze interfejsu po zaawansowaną wizualizację danych całego gospodarstwa. Dostępne są tutaj również wszystkie możliwe ustawienia. Ekran dzielony jest na 2 części – po lewej stronie znajdują się podstawowe parametry ciągnika, a po prawej interesujący nas w danym momencie ekran obsługi maszyny np. mapa dla automatycznej nawigacji.

KONSOLA W DACHU KABINY

%name Case IH wprowadza nowy interfejs w ciągnikach  Quadtrac, Magnum i Optum
Górny panel umożliwia sterowanie 15 funkcjami, w tym głównymi przełącznikami bezpieczeństwa takimi jak odłącznik nawigacji, ISOBUS czy akumulator. Narzędzie pozwala również na sterowanie nieco bardziej przyziemnymi funkcjami, takimi jak klimatyzacja, temperatura we wnętrzu kabiny czy ustawienie lusterek.

 

Źródło: CASE IH