Wysoką wydajność poprzez uzyskanie odpowiednich mocy w ciągnikach Puma CVX zawdzięczamy różnym zintegrowanym systemom oraz nowym rozwiązaniom technologicznym, które koncentrują się na intuicyjnym sterowaniu i nowoczesnej technologii produkcji silników – innowacyjny system oczyszczania spalin, zarządzanie wydajnością (APM) dodatkowe zaawansowane systemy rolnicze (AFS).

AFS zapewnia inteligentne zarządzanie połączeniami systemów zastosowanych w ciągniku poprzez ich monitorowanie, podczas gdy w ten sam sposób automatyczny system zarządzania wydajnością APM zapewnia zintegrowaną kontrolę pomiędzy silnikiem, przekładnią i WOM-em, w zależności od danej sytuacji bez interwencji kierowcy. Dzięki temu kierowca może w pełni skoncentrować się na zadaniach, które ma do wykonania.

Producent podkreśla, iż zastosowana w nowych modelach technologia SCR zwiększa wydajność ciągnika nawet o 23 procent jednocześnie zmniejszając zużycie paliwa. W połączeniu z zastosowanymi systemami zarządzania, Puma CVX zapewnia do 11,5% wyższą wydajność od swoich konkurentów. Aby to osiągnąć w serii Puma CVX zastosowano silniki z elektronicznym wtryskiem Common Rail. Wszystkie silniki są wyposażone w system SCR, które są zgodne z obowiązującymi normami emisji spalin Tier 3b. Technologia SCR nie tylko redukuje emisję zanieczyszczeń, ale również poprawia wydajność silnika. Dodatkowe 21KM oznacza, że użytkownik ma 10 procent więcej mocy, jeśli obroty silnika są ograniczone do 1800 obrotów na minutę.

Większa wydajność, mniejsze zużycie
System zarządzania wydajnością silnika w serii Puma CVX sprawia, że na żądanie dostępne jest do 38% więcej mocy. Maksymalny moment obrotowy wynosi 1160 Nm, natomiast najwyższy stały zakres mocy sprawia, że przy 1500 obr/min przy tej samej mocy dostępne jest z nominalną prędkością. W praktyce oznacza to, że możliwe jest obniżenie prędkości obrotowej silnika – nie wpływa na zwiększone zużycie paliwa – bez obniżenia wydajności.

Najwyższe oceny za zmniejszenie zużycia paliwa
Technologia EfficientPower została sprawdzona przez najnowsze badania PowerMix DLG, w którym Puma CVX 230 PE otrzymał najwyższą ocenę wszystkich ciągników w swojej klasie. Wartość zużycia paliwa 263 g / kWh.

Nowoczesna koncepcja kabiny z wysokim poziomem komfortu
Innym czynnikiem sukcesu w Puma CVX serii jest nowoczesna kabina i koncepcja kontroli ciągnikiem. Ciągnik wyposażony jest w przestronne kabiny Surround Vision z zakrzywionymi szybami, które cechuje niski poziom hałasu i doskonała widoczność we wszystkich kierunkach. Aktywne zawieszenie przedniej osi (105mm skoku), na bieżąco monitoruje warunki gruntowe i analizuje szereg parametrów takich jak położenie zaczepu, parametry hamowania i wyboru narzędzi poprzez odpowiednią reakcję. To nie tylko poprawia komfort jazdy, ale również sprawia, że ciągnik daje się łatwiej kontrolować – zawieszenie osi przeciwdziała wstrząsom podczas holowania przyczepy lub manewrowania z ładowaczem czołowym. System reaguje także na obciążenie, kontroluje poziom i aktywny system zawieszenia, który zapewnia neutralne właściwości jezdne.

Sercem kontroli w serii Puma CVX Puma jest wielofunkcyjny panel ICP oraz AFS Pro 300 lub 700 – dotykowy monitor. Wszystkie funkcje ciągnika zintegrowane zostały w podłokietniku (do kontroli prędkości jazdy, zmiana kierunku, przepustnica strony, itp.) Ostatnie badanie użytkowników ciągnika wskazały, że ta koncepcja kontrolowania i zarządzania jest najwygodniejsza w użyciu i łatwa do zrozumienia.

Potężny tył

Ciągniki Case Puma CVX są od dawna znane z dużego udźwigu, i te najnowsze modele nie odbiegają od tej koncepcji. Z siłą podnoszenia 10 460 kg, Puma CVX jest jedną z najlepszych w swojej klasie. Osiowe pompy tłokowe dostarczają 170 litrów / min oleju. Istnieje również możliwość wyposażenia ciągnika w 9 zaworów hydraulicznych.

{gallery}Case Puma CVX nowy{/gallery}

źródło: CASE IH