Ciągniki Deutz-Fahr serii 5D Keyline teraz z rewersem PowerShuttle

Ciągniki DEUTZ-FAHR serii 5D Keyline, od teraz dostępne są z rewersem elektrohydraulicznym PowerShuttle.

Zmodernizowane modele serii 5D Keyline w pigułce:

 • 4 modele z silnikami o mocy od 65 KM do 102 KM
 • 4 wersje przekładni do wyboru: wersja z rewersem mechanicznym 15+15 lub 30+15 przełożeniami oraz wersja
  z rewersem PowerShuttle 15+15 lub 30+30 przełożeniami
  i 2-półbiegami Powershift
 • Prędkość maksymalna 40 km/h przy zaledwie 1800 obr./min
 • Wersja z rewersem PowerShuttle dodatkowo ze sprzęgłem SenseClutch, które zapewnia regulację płynności zmiany kierunku, z funkcją Stop&Go umożliwiającą zatrzymywanie
  i ruszanie z miejsca tylko przy użyciu pedału hamulca,
  z przyciskiem sprzęgła ComfortClutch pozwalającym
  na zmianę biegów bez korzystania z pedału sprzęgła
 • Napęd wałka WOM sterowany przyciskiem, 3 prędkości WOM: 540/540ECO/1000
 • Bardzo przestronna i wygodna kabina z dachem zapewniającym dobrą widoczność
 • Zestaw Ready Kit montowany fabrycznie do montażu ładowacza czołowego

Deutz Fahr 5DKeyline GS 2 Ciągniki Deutz Fahr serii 5D Keyline teraz z rewersem PowerShuttle

Inżynierowie marki DEUTZ-FAHR zmodernizowali serię 5D Keyline, dodając do uniwersalnej gamy ciągników rewers PowerShuttle. Dzięki temu, modele serii 5D Keyline są jeszcze bardziej wszechstronne podczas prac polowych i zapewniają jeszcze większą wygodę podczas manewrowania. Ciągniki posiadają sprzęgło SenseClutch, przycisk ComfortClutch i funkcję Stop&Go. Jednocześnie wprowadzono przycisk do uruchamiania napędu wałka WOM. Cztery modele, oferujące moc maksymalną w zakresie od 65 KM do 102 KM, wyposażono w rozwiązania technologiczne zapewniające wysoki komfort użytkowania.

Silniki FARMotion 35 z turbosprężarką i Intercoolerem, układem wtrysku paliwa Common Rail o ciśnieniu do 2000 bar, recyrkulacją spalin, katalizatorem DOC, kompaktowym układem chłodzenia, wentylatorem ze sprzęgłem wiskotycznym i filtrem powietrza PowerCore, łączą wysoką moc, elastyczność z niskim zużyciem paliwa. Modele 5070D Keyline i 5080D Keyline do oczyszczania spalin wykorzystują filtr DPF. Dwa mocniejsze modele – 5090D Keyline i 5100D Keyline – posiadają układ oczyszczania spalin z filtrem DPF i katalizatorem SCR. Zbiornik paliwa o pojemności 90 litrów pozwala na długą pracę bez konieczności przerywania jej na tankowanie.

Deutz Fahr 5DKeyline GS 4 Ciągniki Deutz Fahr serii 5D Keyline teraz z rewersem PowerShuttle

Nowe modele z rewersem elektrohydraulicznym PowerShuttle dostępne są z dwiema wersjami skrzyni biegów: 15+15 oraz 30+30 z dwoma półbiegami Powershift. Obie przekładnie umożliwiają jazdę po z maksymalną prędkością 40 km/h, osiąganą przy ekonomicznej prędkości obrotowej silnika. W przypadku największych możliwych opon te ciągniki mogą poruszać się z prędkością 40 km/h przy zaledwie 1800 obr./min, co nie tylko zmniejsza zużycie paliwa, ale także znacznie ogranicza hałas. Zastosowanie rewersu PowerShuttle sprawia, że nowa seria 5D Keyline oferuje dodatkowe funkcje, które dotychczas nie były dostępne w jednym pakiecie. Począwszy od sprzęgła SenseClutch, które pozwala regulować płynność zmiany kierunku w 5 stopniach. Przycisk sprzęgła ComfortClutch pozwala zmieniać biegi bez wciskania pedału sprzęgła w podłodze. Funkcja Stop&Go umożliwia wydajne wykonywanie prac z ładowaczem czołowym lub prasą. Po jej włączeniu operator może zatrzymywać ciągnik i ponownie ruszać
z miejsca za pomocą pedału hamulca.

Deutz Fahr 5DKeyline GS 3 Ciągniki Deutz Fahr serii 5D Keyline teraz z rewersem PowerShuttle

Oś przednia o maksymalnym kącie skrętu 55° i maksymalnej nośności 2300 kg wyposażono w elektro-hydrauliczne sterowanie napędem na cztery koła i 100% blokadą mechanizmu różnicowego. Dla zapewnienia bezkompromisowego bezpieczeństwa wszystkie modele 5D Keyline wyposażone są w hamulce tarczowe w kąpieli olejowej przedniej osi.

Seria 5D Keyline oferuje duże możliwości tworzenia indywidualnych konfiguracji wyposażenia w zakresie podnośnika i hydrauliki. Opcjonalna pompa o wydajności 56 l/min dostarcza olej do trzech obwodów umieszczonych z tyłu. Po zamontowaniu siłowników wspomagających, udźwig wzrasta do 3500 kg. System EASYLIFT znacznie upraszcza korzystanie z podnośnika tylnego. Podnośnik sterowany mechanicznie można teraz podnosić i opuszczać, wciskając jeden przycisk. Wszechstronność modeli z serii 5D Keyline można jeszcze bardziej zwiększyć, stosując fabrycznie montowany zestaw Light Kit lub Ready Kit, przygotowujący ciągnik do ładowacza czołowego.

Deutz Fahr 5DKeyline GS 5 Ciągniki Deutz Fahr serii 5D Keyline teraz z rewersem PowerShuttle

Dostępne są trzy wersje wyposażenia WOM: 540/540ECO, 540/540ECO/1000 oraz 540/540ECO/synchro. W celu zapewnienia maksymalnego komfortu modele z rewersem PowerShuttle posiadają sterowanie WOM za pomocą przycisku.

Przestronna kabina posiada ergonomicznie rozmieszczone elementy sterowania, które dodatkowo oznaczono kolorami. Wyraźny wyświetlacz na desce rozdzielczej oraz wygodny fotel zapewniają niespotykany komfort podczas pracy i jazdy. Trzy wersje dachu spełnią wszystkie potrzeby użytkownika: dach z zamykaną pokrywą, dach z szyber-dachem lub dach szyberdachem i strukturą FOPS do pracy
z ładowaczem czołowym.

Nowe modele serii 5D Keyline marki DEUTZ-FAHR z rewersem elektrohydraulicznym PowerShuttle to kompaktowe i atrakcyjne finansowo maszyny do małych, średnich i dużych gospodarstw.

 

Źródło: SDF / DEUTZ-FAHR