Ciągniki Landini o mocy ponad 300 KM – premiera na polskim rynku

Podczas Targów Agrotech Kielce 2023 po raz pierwszy w Polsce został zaprezentowany ciągnik LANDINI 8-310 V-SHIFT. Seria 8 V-SHIFT jest dostępna w 2 modelach o mocach 273 i 313 KM dostarczanych przez 6-cylindrowe silniki Betapower Fuel Efficiency o pojemności 6,7 litra wyposażone w elektronicznie sterowaną turbosprężarkę o zmiennej geometrii eVGT oraz system oczyszczania spalin SCR, w pełni zgodny z przepisami Stage V.

Mocną stroną ciągnika jest bezstopniowa skrzynia biegów z czterema zakresami, prędkość 40 km/h ECO przy 1300 obr/min i prędkość 50 km/h ECO przy 1600 obr/min.

Landini 8 3 Ciągniki Landini o mocy ponad 300 KM   premiera na polskim rynku

Kabina Première Cab, dzięki konstrukcji opartej na 4 słupkach, oferuje panoramiczną widoczność w każdym kierunku. Fotel operatora posiada dynamiczne zawieszenie pneumatyczne z automatyczną regulacją wysokości oraz oparcie z ogrzewaniem i wentylacją. W prawym podłokietniku znajdują się wszystkie główne elementy sterujące, a wielofunkcyjny joystick EasyPilot ma ergonomiczny uchwyt i przejrzyste funkcje.

Ponadto, Seria 8 V-SHIFT Stage V może być przygotowana do systemu prowadzenia satelitarnego (PSM) lub w pełni wyposażony w system PSM (Precision Steering Management), może być również wyposażony w system zarządzania flotą i zdalnej diagnostyki Landini, umożliwiający monitorowanie kluczowych działań floty ciągników w dowolnym czasie i miejscu na świecie. Wykorzystując protokoły IoT (Internet of Things), wszystkie informacje dotyczące aktywności floty, takie jak geolokalizacja, zużycie paliwa, poziomy, temperatury i sesje robocze, są dostępne za pośrednictwem komputera lub urządzenia mobilnego. Pozwala to na monitorowanie stanu operacyjnego ciągników i stałą kontrolę ich wydajności.

 

Źródło: Argo Tractors