Ciągniki STEYR z centralnym systemem kontroli ciśnienia w oponach

Marka STEYR® oferuje obecnie skuteczny system zapewniający lepszą ochronę gleby dzięki utrzymywaniu zmiennego ciśnienia w oponach, który pozwala jednocześnie osiągnąć znaczne oszczędności w zużyciu paliwa. W momencie składania zamówienia u dealera STEYR klient może uwzględnić w specyfikacji przygotowanie fabryczne pod instalację centralnego systemu pompowania opon (CTIS) o nazwie Terra Care. Dzięki temu pakiet CTIS może być łatwo zamontowany przez zewnętrznego dostawcę przed dostawą ciągnika STEYR do dealera.

Rozwiązanie idealnie pasujące do ciągników STEYR

Nowy układ kontroli ciśnienia w oponach, który jest dostępny dla serii ciągników od Profi do Terrus CVT, o zakresie mocy od 115 do 300 KM, ma wiele konkretnych zalet. Wszystkie techniczne podzespoły STEYR CTIS zostały zoptymalizowane pod konkretny model ciągnika STEYR. Ponadto z myślą o operatorach STEYR, we współpracy z producentem systemu pompowania opon, opracowany został nowy intuicyjny interfejs operatora dostępny dla komunikacji ISOBUS. Na życzenie klienta montaż może wykonać wieloletni austriacki partner marki STEYR, który posiada wiedzę niezbędną do przeprowadzenia instalacji zgodnie z najwyższymi standardami jakości.

STEYR  CTIS 6300 Terrus CVT Ciągniki STEYR z centralnym systemem kontroli ciśnienia w oponach

Oszczędzaj paliwo w sposób, który chroni glebę

Pojedyncza jednostka sterująca reguluje ciśnienie w oponach na przedniej i tylnej osi ciągnika oraz we wszystkich oponach doczepionego narzędzia. Oznacza to, że korzyści z mniejszego nacisku na glebę w wyniku regulacji ciśnienia w oponach ciągnika nie idą na marne w wyniku działania opon doczepionej maszyny. Nowy system można także doposażyć, tak aby mógł współpracować z dowolną
liczbą przyczep i ciągnionych maszyn.

 

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Nauk Stosowanych Południowej Westfalii pokazują, że przy rocznym zużyciu oleju napędowego o wartości 20 tysięcy euro układ kontroli ciśnienia w oponach może przynieść oszczędności rzędu 2000 euro. Jednocześnie gleba jest chroniona przed ubiciem.

STEYR CTIS 6300 Terrus CVT 3 Ciągniki STEYR z centralnym systemem kontroli ciśnienia w oponach

Detale, które decydują o korzyściach

Cała stal użyta w konstrukcji systemu jest nierdzewna, a dzięki wykorzystaniu pojedynczego przewodu powietrza wyeliminowane zostało ryzyko kondensacji lub uszkodzenia przez mróz. Pompowanie i spuszczanie powietrza jest możliwe przy każdej prędkości, a system można wyłączyć ręcznie. Klienci, którym zależy na jak najkrótszym czasie pompowania, mogą uwzględnić w specyfikacji opcjonalną, wysokowydajną sprężarkę powietrza. Przewody z nierdzewnej stali na osiach są uszczelnione za pomocą podkładek z węglika krzemu, zapewniając maksymalną żywotność niezużywających się i bezobsługowych łożysk obrotowych.

W systemie sterowania przyczepą funkcja mechanicznej kompensacji nachylenia jest oferowana w standardzie, natomiast jej automatyczna wersja jest dostępna na życzenie.

Nowatorskie rozwiązanie w praktyce
– Jesteśmy dumni, że we współpracy z naszymi specjalistycznymi partnerami, możemy zaoferować klientom wydajne, poprodukcyjne rozwiązanie do ciągników wysokiej mocy, realizowane przed dostawą maszyny do dealera” – mówi Christian Huber, wiceprezes ds. Global Product Management w spółce STEYR Traktoren oraz dyrektor zarządzający CNH Industrial Austria GmbH.
– To przykład naszego podejścia do opracowywania rozwiązań przynoszących wieloaspektowe korzyści, w tym wypadku pod postacią lepszej ochrony gleby i jednoczesnych oszczędności paliwa.

Źródło: STEYR