Farmtrac 675 DTN King – wersja limitowana

Na tegorocznych targach Agrotech 2015 w Kielcach, firma Farmtrac z Mrągowa zaprezentowała flagowy model ciągnika 675 DT, w limitowanej wersji KING. Ten model odznacza się lepszą ergonomią i większym komfortem pracy użytkownika.

Ciągnik Farmtrac 675 DT to najpopularniejszy model mazurskiego producenta. Od roku 2005, gdy rozpoczęto jego produkcję, w Polsce zarejestrowano ponad 1300 sztuk tego ciągnika, co czyni go liderem segmentu ciągników o mocy do 75 KM.

Siła Farmtrac 675 DT zawsze tkwiła nie tylko w prostocie konstrukcji, ale i najwyższej jakości podzespołach takich firm jak Perkins, Carraro. Za naszym ciągnikiem przemawia sprawdzona konstrukcja, gwarantująca wysoką jakość i zaufanie, które w porównaniu z lepszymi niż u konkurencji walorami użytkowymi min. lepszą zwrotnością, większą masą ciągnika, oraz dużą pojemnością skokową silnika tworzy najlepszą propozycję w segmencie – twierdzi Andrzej Kublik – Dyrektor Generalny Farmtrac.

Ciągnik Farmtrac 675 DTN King charakteryzuje dedykowany czerwony kolor nadwozia, nowoczesny design maski z czterema lampami oraz zupełnie nowa kabina z tzw. niskim dachem i przeszklonym oknem dachowym dla ułatwienia pracy z ładowaczem czołowym.

Praktycznym rozwiązaniem jest zewnętrzna kamera tylna umieszczona w na kabinie umożliwiająca stałą obserwację maszyny współpracującej z ciągnikiem. Wysokiej jakości obraz przekazywany jest na 7 calowy wyświetlacz Farmtrac Vision System.

Poprawiono komfort pracy ciągnikiem – podświetlono schodki do kabiny, zamontowano wygodny fotel z logo producenta, a także radio wyposażone w port USB. Dodatkowo kabinę wyciszono, dzięki zastosowaniu wysokiej klasy specjalistycznego dźwiękochłonnego dywanika (polskiej produkcji) oraz wprowadzono nowe rozwiązania dachu kabiny, między innymi z przeniesionym wentylatorem klimatyzacji. Zaprojektowano od nowa system montażu kabiny do ciągnika, dzięki zastosowaniu zupełnie nowych elementów Silent Block, kabina lepiej amortyzuje oraz przenosi znacznie mniej drgań.

Z pozostałych zmian warto wymienić:

  • elektrohydrauliczne sterowanie sprzęgła wałka WOM i przedniego napędu,
  • dodanie sterowania hydrauliką zewnętrzną na prawe nadkole,
  • lampy robocze w technologii LED.

źródło: FARMTRAC