Claas DISCO 3200 – nowe modele kosiarek czołowych

 

Dla lepszego dopasowania do podłoża przyjęto sprawdzoną kinematykę PROFIL z poprzedniego modelu. Trójwymiarowe prowadzenie kosiarki zostało w DISCO 3200 jeszcze bardziej poprawione. Wahania poprzeczne ze skośnie umieszczonym, leżącym blisko ziemi punktem obrotu dla dopasowania podłużnego umożliwiają kosiarce ruch niezależny od ciągnika i zapewniają wyrównane cięcie także w pofałdowanym terenie.

DISCO 3200 są seryjnie wyposażone w wałki przegubowe Walterscheid z okresem smarowania co 250 h. Opcjonalnie dostępne są składane hydraulicznie fartuchy ochronne.

claas disco 1 Claas DISCO 3200   nowe modele kosiarek czołowych

Trzy modele są seryjnie oferowane z odciążeniem sprężynowym, które może być opcjonalnie zastąpione przez system odciążania hydraulicznego ACTIVE FLOAT. Zamiast standardowych sprężyn zamontowano dwa siłowniki hydrauliczne o działaniu jednokierunkowym, które są zaopatrywane w ciśnienie. Nacisk kosiarki na podłoże można w każdej chwili zmieniać z fotela w ciągniku przez zawór sterujący a następnie utrzymywać go na stałym poziome w systemie akumulatorów ciśnieniowych. Sprawdzony przez DLG system odciążania ACTIVE FLOAT pozwala podnieść jakość paszy i powoduje spory wzrost oszczędności paliwa.

Podobnie jak w poprzednich modelach można poprzez odpowiednie przełożenie belki tnącej zmienić liczbę obrotów napędu ze zwykłych 1000 obr/min dla warunków normalnych na 850 obr/min, co skutkuje zmniejszeniem zużycia paliwa aż do 16%.

Opcjonalnie, podobnie jak w DISCO 3500 F PROFIL, można zamontować składane tablice ostrzegawcze z oświetleniem, które znakomicie poprawiają bezpieczeństwo jazdy w ruchu drogowym.

źródło: Claas