Nową LINER 500 PROFIL firma CLAAS prezentuje pierwszą zgrabiarkę jednowirnikową dołączaną na TUZ, wyposażoną w układ kardanowego zawieszenia wirnika. Dzięki temu, zgrabiarka, niezależnie od ruchów ciągnika może się w trzech wymiarach dopasować do nierówności podłoża. Do poprawienia dopasowania do podłoża oraz podniesienia jakości paszy LINER 500 PROFIL można wyposażyć w sześciokołowe podwozie konturowe. Przy LINER 500 T prowadzenie po podłożu optymalizowane jest przez dodatkowo dostępne koło kopiujące. W obu modelach podwozia umieszczone są tak blisko zębów zgarniających jak to możliwe dzięki czemu wirnik może dopasować się do kształtu gleby. Do centrowania maszyny po wykonaniu zakrętu i do eliminacji ściągania zgrabiarki na zboczach, LINER 500 posiada sprawdzony układ drążków kierowniczych CLAAS CKL.

claas liner big Claas Liner 500   szersza zgrabiarka jednowirnikowa z większymi możliwościami dopasowania.

Nowe modele otrzymały sprawdzone komponenty z aktualnej serii LINER. Zalicza się do nich hermetyczne głowice wirników ze stałym smarowaniem oraz tory krzywkowe z odpornego na ścieranie żeliwa sferoidalnego. Ramiona zębów posiadają 20-częściowe zazębienia a ich zabezpieczenie stanowi system szybkiej wymiany PROFIX. Dzięki temu można szybko zredukować szerokość transportową lub łatwo wymienić części np. po najechaniu na przeszkodę.

Do osiągnięcia wysokiego podnoszenia na nawrotach zgrabiarki jednowirnikowe dysponują wysoko umieszczonym mocowaniem górnego łącznika zaczepu. Łatwo składane pałąki ochronne, podpierane sprężynowo lub opcjonalnie hydraulicznie dają dodatkowy komfort pracy.

Źródło: Claas Polska