Claas LINER 550 T – największa jednowirnikowa zgrabiarka na rynku

 

Tym samym CLAAS pokrywa w takim zakresie produktów szerokości robocze od 3,70 m do 5,20 m i oferuje mniejszym gospodarstwom prawdziwą alternatywę dla zgrabiarek dwuwirnikowych. Ze swoim dyszlem zaczepowym nowa LINER 550 T znakomicie bardzo dobrze nadaje się do wydajnej pracy także z mniejszymi ciągnikami.

14 ramion, każde z pięcioma podwójnymi zębami, pracuje także przy wirnikach o średnicy 4,20 m i przy wysokich prędkościach roboczych gwarantuje czyste zgrabianie leżącej na polu paszy. Ramiona są potrójnie ułożyskowane w przekładni zgrabiarki i w dodatkowej obudowie łożyska a z głowicą wirnika łączy je sprawdzone zamocowanie zębów PROFIX. Tak jak we wszystkich modelach CLAAS LINER przekładnie są hermetycznie zamknięte, posiadają zapas smaru i nie wymagają żadnych konserwacji.

claas liner 550t Claas LINER 550 T – największa jednowirnikowa zgrabiarka na rynku

LINER 550 T wyposażono w duże podwozie transportowe. Dla poprawy prowadzenia po podłożu dostępne są obustronne koła kopiujące. Zapewnia to ochronę darni i zapobiega zanieczyszczeniu paszy. Aby możliwe było pokonywanie także dużych pokosów, wysokość podnoszenia wynosi tu ponad 50 cm.

Do bezpiecznej jazdy w ruchu drogowym dźwigary zębów nowej LINER 550 są układane w pozycji transportowej bezpośredni na wirniku.

źródło: Claas