Claas ROLLANT 340 jeszcze bardziej wszechstronna

 

 

ROLLANT 340 pracuje z podbieraczem o szerokości roboczej 2,10 m i tworzy baloty o wymiarach 1.25 x 1.20 m owijane siatką lub sznurkiem. Klienci cenią tę maszynę przede wszystkim za jej prostotę i dobrą jakość pracy w najbardziej zróżnicowanych warunkach. W wariancie ROTO CUT prasa ROLLANT 340 stanie się jeszcze bardziej wszechstronna.

claas rollant 340 1 Claas ROLLANT 340 jeszcze bardziej wszechstronna

Sprawdzony system ROTO CUT zapewnia mocne zagęszczenie materiału w balotach i znakomitą jakość cięcia. Pracuje z liczbą ponad 7.000 cięć na minutę. Cztery rzędy zębów ciągną paszę środkowo i równomiernie przez 14 noży ustawionych co 70 mm. Równo pocięte pakiety pozwalają na płynne i stałe napełnianie komory prasowania a co za tym idzie, także na wysokie zagęszczenie balotów. Jest to doceniane nie tylko przez świetną jakość kiszonki. Baloty dają się bardzo łatwo rozdzielać.

claas rollant 340 Claas ROLLANT 340 jeszcze bardziej wszechstronna

Dzięki sprężynom napinającym, 14 oddzielnie zabezpieczonych noży w belce tnącej może się odchylać na ciałach obcych. Zatory w zespole wciągania są szybko i wygodnie usuwane z kabiny ciągnika przez ROTO REVERSE, hydrauliczny układ rewersyjny CLAAS, a kierowca może pracować z ROLLANT 340 RC zawsze aż do granic jej wydajności.

źródło: Claas