Claas VARIANT 385 – 360 – najszerszy podbieracz na rynku

 

 

Na sezon 2014, CLAAS proponuje dla modeli VARIANT 360, 365, 380 oraz 385 nowe podbieracze XXL o szerokości roboczej 2,35 m, największej na rynku pras zwijających. Pozwala to na zbiór jeszcze szerszych pokosów słomy i trawy tak, aby w pełni wykorzystać wysoki potencjał wydajnościowy prasy.

Podbieracz poszedł nie tylko „w szerokość“, lecz otrzymał także automatyczne napinanie łańcuchów. Gwarantuje to dłuższe czasy pracy i skrócenie czasu przeglądów. Powiększony zbiornik oleju (6,3 l zamiast 3 l) z wmontowanym filtrem a także stałe smarowanie łańcuchów również dbają o minimalizację nakładów na konserwację. Dawkę oleju można ustawić zależnie od potrzeb a łańcuchy VARIANT zawsze będą zaopatrzone w olej w wystarczającym stopniu. Do wyposażenia opcjonalnego VARIANT 385 – 360 należy układ centralnego smarowania. Wszystkie punkty smarowania są tu obsługiwane przez dwie centralne listwy smarownicze.

claas variant 1 Claas VARIANT 385 – 360   najszerszy podbieracz na rynku

Zwiększono także moc hydrauliki pras tak, że odkładanie balotu załatwiane jest teraz w 6 sekund. Proces otwierania i zamykania tylnej pokrywy (bez czasu owijania) odbywa się tu o 30% szybciej, niż w poprzednich modelach.

Prasy VARIANT można opcjonalnie wyposażyć w czujnik wilgotności z serii QUADRANT. Zamontowany jest z lewej strony tylnej pokrywy i przekazuje wilgotność zbieranego materiału do terminala CLAAS COMMUNICATOR 2. Przez kolorowy wyświetlacz COMMUNICATOR 2 kierowca może z kabiny ciągnika w pełni obsługiwać i nadzorować cały proces pracy.

źródło: Claas