Co oferuje marka ATG w sektorze opon rolniczych?

Alliance Tire Group, czołowy ekspert w branży drogowego transportu ciężkiego zaprezentował innowacyjne opony dla rolnictwa, leśnictwa, budownictwa oraz przeładunku materiałów podczas wystawy AGRO SHOW w Bednarach.

Należąca do Yokohama Group firma ATG ma prawie 60-letnie doświadczenie w projektowaniu, rozwoju, produkcji i sprzedaży opon zapewniających doskonałe osiągi. Marka Alliance jest synonimem najlepszej technologii opon dla rolnictwa i leśnictwa, natomiast marka Galaxy to wysokiej jakości opony zaprojektowane specjalnie do zastosowań budowlanych, przemysłowych i przeładunku materiałów.

Wiodące opony do wszystkich rodzajów zastosowań terenowych Opony Alliance dla rolnictwa i leśnictwa cieszą się znakomitą opinią ze względu na ich wysokie osiągi, oszczędność paliwa i przyczepność, a także niski współczynnik zużycia. Wprowadzając opony flotacyjne firma ATG uczyniła kolejny krok w kierunku zapewnienia doskonałych osiągów i skutecznej ochrony gleby. W Bednarach segment rolniczy reprezentowały flotacyjne opony radialne A380 i opony Very High Flexion A372 VF. Alliance F328 i F643 to dwa modele opon zaprojektowanych specjalnie dla leśnictwa, a uzupełnieniem oferty opon Alliance na wystawie Agro Show 2018 był wszechstronny model Multiuse 550.

W branży przeładunku materiałów, przemysłowej i budowlanej opony Galaxy są pierwszym wyborem klientów szukających najlepszego stosunku jakości do ceny. W Bednarach zaprezentowane zostano modele SDS Yardmaster, Hulk i SIL.

Prezentacja opon Alliance dla rolnictwa i leśnictwa Alliance 380 to opona flotacyjna o dużej nośności przeznaczona do dużych przyczep, cystern itp., zapewniająca wysoką ładowność przy niskim ciśnieniu napompowania. Oprócz doskonałych właściwości flotacyjnych, A380 zapewnia niski stopień ugniatania gleby, niski opór toczenia i mniejsze zużycie paliwa podczas transportu drogowego.

Alliance 372 VF, opona Very High Flexion o dużej nośności przeznaczona do nowoczesnych ciągników i kombajnów o dużej mocy zapewnia 30-procentowy wzrost ładowności przy takim samym ciśnieniu napompowania w porównaniu do standardowych opon. W przypadkach, gdy ochrona gleby jest szczególnie ważna, A372 VF pozwala na takie samo obciążenie jak standardowe opony, ale potrzebuje o 30 procent niższego ciśnienia.

Alliance 550 Multiuse to reakcja marki na silny trend wykorzystywania ciągników rolniczych do różnych zadań przez cały rok. Dostępnych jest ponad 30 rozmiarów tego modelu, dzięki czemu ta wszechstronna i wytrzymała opona jest pierwszym wyborem do wielu różnych maszyn, w tym traktorów, ładowarek teleskopowych, koparko-ładowarek, miniładowarek, kompaktowych maszyn leśnych i budowlanych, przyczep oraz cystern. Model 550 Multiuse wyróżnia się niskim oporem toczenia, niskim poziomem hałasu, skuteczną ochroną przed przebiciem i długim czasem eksploatacji.

 

źródło: ATG