Czy warto inwestować w używane wózki widłowe?

Wózek widłowy to urządzenie, które umożliwia wykonywanie takich prac, jak transport ładunków, kompletacja zamówień, załadunek i rozładunek różnego typu towarów. Zakup nowego wózka generuje jednak spore koszty, a to sprawia, że wielu przedsiębiorców nie może pozwolić sobie na taki wydatek. W takim przypadku doskonałym rozwiązaniem jest zakup wózka używanego.

Używane wózki widłowe – zalety

Używane wózki widłowe coraz częściej pojawiają się w centrach logistycznych, w halach, w magazynach czy sklepach. Powodów takiego stanu rzeczy jest wiele, przede wszystkim używane wózki widłowe są w dobrym stanie technicznym i wizualnym ‒ zanim trafią do sprzedaży przechodzą remont oraz odnowę blacharsko-lakierniczą ‒ wśród najczęściej wykonywanych prac wymienić możemy takie, jak:

  • wymiana płynów eksploatacyjnych
  • wymiana ogumienia
  • wymiana niesprawnych części i elementów
  • regeneracja i odsiarczanie baterii trakcyjnej
  • wymiana wszystkich zużytych podzespołów mechanicznych zawieszenia i masztu
  • odnowa powłoki lakierniczej.

Jakie jeszcze zalety związane są z zakupem używanych modeli?

Duży wybór ‒ oferta używanych wózków widłowych jest naprawdę szeroka. W zależności od preferencji do wyboru mamy wózki wielu producentów, na przykład takich, jak Linde, Still, Jungheinrich czy Toyota, o różnych parametrach i w szerokim przedziale cenowym. Zakupić możemy wózki o napędzie spalinowym ‒ dedykowane są głównie do prac na zewnątrz oraz wózki o napędzie elektronicznym ‒ doskonale sprawdzają się podczas prac wewnątrz pomieszczeń. Dostępne są modele wózków o różnym udźwigu ‒ od 1 do nawet 10 ton, z różnymi typami masztu ‒  Simplex, Duplex, Triplex.

Niższa cena – zakup używanego wózka widłowego generuje dużo niższe koszty niż zakup modelu nowego. Jest to spora oszczędność dla niewielkich firm o ograniczonym budżecie i często pozwala uniknąć zadłużenia.

Do używanych wózków widłowych często dołączana jest również gwarancja jakości. W zależności od firmy może to być 6 bądź 12 miesięcy.

UTB Polska – szeroka oferta wózków widłowych

Wszystkim zainteresowanym kupnem używanego wózka widłowego polecamy firmę UTB Polska. Oferta wymienionej firmy jest bardzo szeroka, a dostępne są w niej wózki producentów takich, jak Still, Linde, JUNGHEINRICH czy Toyota. Wózki zanim trafią do sprzedaży przechodzą kompleksowy remont, dzięki czemu są w dobrym stanie technicznym i doskonale sprawdzają się przez długi czas.

Podsumowanie

Zakup używanych wózków widłowych ma wiele zalet. Przede wszystkim takie urządzenia są dużo tańsze od nowych modeli. To nie koniec, wózki widłowe używane zanim trafią do sprzedaży przechodzą  kompleksowy remont – wymieniane są zużyte części, płyny eksploatacyjne, opony, odnawiana jest też powłoka lakiernicza.  Wszystko to sprawia, że kupujący otrzymuje wózek w dobrym stanie technicznym i wizualnym.

źródło: UTB Polska