Debiut kompaktowej, wszechstronnej maszyny i powrót legendy: nowe ciągniki New Holland TD3.50 i F480

Dostępny wyłącznie w wersji z napędem na 4 koła z ramą bezpieczeństwa, model TD3.50 napędzany jest 4-cylindrowym silnikiem o pojemności skokowej 2216 cm3 , spełniającym wymogi normy Tier 3 i osiągającym moc znamionową 48 KM przy prędkości obrotowej wynoszącej 2800 obrotów na minutę.

Wytrzymała mechaniczna przekładnia napędowa 8×8 połączona jest z opracowaną przez firmę New Holland innowacyjną przekładnią nawrotną Synchro Shuttle, umożliwiającą szybką i płynną zmianę kierunku jazdy przy pełnej mocy. Ciągnik waży zaledwie 1900 kg, co czyni go idealnym rozwiązaniem w przypadku pól o niewielkiej powierzchni, upraw owoców i warzyw czy zastosowań w gospodarstwach szklarniowych. Z uwagi na to, że wysokość ciągnika wraz z wysuniętymi narzędziami nie przekracza 2 metrów, TD3.50 bez problemu dociera nawet do niższych i węższych przestrzeni, do budynków gospodarczych, sadów czy rzędów roślin.

 

Układ hydrauliczny wyposażony jest w pompę o wydajności 40 l/min., oddzielną pompę obsługującą wspomaganie układu kierowniczego o wydajności 21 l/min. oraz pomocniczy rozdzielacz hydrauliczny. Maksymalny udźwig tylnego podnośnika to 1430 kg. Tylny WOM obsługuje dwa tryby: 540 obr./min. oraz prędkość obrotową zsynchronizowaną ze skrzynią biegów. Wszystkice elementy sterownicze, dzięki ergonomicznemu rozmieszczeniu są łatwo dostępne, co zwiększa komfort pracy operatora. Kompaktowy, łatwy w obsłudze, wytrzymały i wszechstronny TD3.50 jest doskonałym towarzyszem prac polowych, który może stawić czoło każdemu zadaniu.


{gallery}Hew Holland TD 350{/gallery}

New Holland F480 – legenda, która powraca

new holland f480 Debiut kompaktowej, wszechstronnej maszyny i powrót legendy: nowe ciągniki New Holland TD3.50 i F480

Zainspirowany legendarnym modelem Fiata 480 o nazwie „Złota Wstęga” z roku 1973, nowy ciągnik F480 firmy New Holland jest specjalną edycją modelu TD3.50. Podczas gdy parametry techniczne ciągnika F480 są identyczne z modelem TD3.50, jego stylizacja jest diametralnie różna i bardzo oryginalna, począwszy od koloru karoserii w żywym, pomarańczowym kolorze, tak drogim najwierniejszym fanom Fiata.

Oprócz innych istotnych charakterystycznych cech estetycznych uwagę zwraca dolna część maski w kolorze brązowym, chromowana poręcz, korek wlewu paliwa i rura wydechowa oraz olśniewająca biel konstrukcji zabezpieczającej. Stanowisko kierowcy, z perforowanym, tapicerowanym pomarańczowym fotelem, łączące w sobie styl retro z maksymalnym komfortem, znajduje się naprzeciw analogowych przyrządów w stylu vintage ozdobionych chromowanymi wykończeniami.

Dedykowany fanom ciągników Fiata oraz wszystkim tym, którzy pragną posiadać niebanalną maszynę, model F480 jest również, a może przede wszystkim ciągnikiem przeznaczonym do pracy i nowoczesnym wydaniem wszystkich cech, takich jak moc, niezawodność, łatwość obsługi i niepowtarzalny styl, które uczyniły serię „Złota Wstęga” sukcesem wszech czasów.

 

źródło: www.agriculture.newholland.com

foto: New Holland