Demo Tour to czternaście pokazów w całej Polsce – mówi nam p. Justyna Kołodziejska-Słoma, szefowa marketingu Case IH – Tematem przewodnim naszych pokazów jest promocja technologii Efficient Power. Jest to technologia zastosowana w naszych nowych modelach ciągników pozwalająca uzyskać większą wydajność i mniejsze zużycie paliwa. Kujawsko-pomorskie Demo Tour zostało przygotowane z iście filmowym rozmachem. Po przyjeździe, na wielkim polu Pana Andrzeja Kurtysa z Morska, przy drodze krajowej nr 1, zastaliśmy jedynie kilka namiotów oraz dwa kombajny CASE Axial Flow 5130 i 8120. Tak jak reszta gości zastanawialiśmy się gdzie podziały się gwiazdy pokazu – ciągniki. Tuż po godzinie 11.00 rozpoczęło się show!!

W takt rytmów marsza z filmu „Gwiezdne Wojny” Georga Lucasa, pojawiła się na horyzoncie flota ciągników firmy CASE IH i STEYR, wyposażonych w sprzęt do uprawy ziemi. Firma CASE IH zaprezentowała całą gamę swoich produktów począwszy od linii FARMALL poprzez JX, MAXXUM, PUMA, MAGNUM skończywszy na olbrzymim 670 konnym QUADTRAC-u. Zawsze na tego typu imprezach wykorzystujemy okazję, żeby zaprezentować naszym klientom nowości – spotykamy się z Aleksandrą Piotrowską, współwłaścicielką firmy Zip Agro – Producenci maszyn rolniczych przywieźli do nas najlepsze i najnowsze rozwiązania: Unia Group prezentowała agregaty uprawowo-siewne linii FOCUS, który jest teraz jednym z czołowych produktów promowanych przez tą firmę. Expom zaproponował nowe rozwiązania jeżeli chodzi o wał. Oprócz tego pokazane zostały maszyny Lemken, Pomot, APV, które także należą do czołówki światowej i spełniają najwyższe wymagania.

Po skończonej paradzie, podczas której zaprezentowano także ciągniki austriackiej firmy Steyer z serii PROFI i CVT, można było poznać działanie i możliwości przygotowanych zestawów maszyn w praktyce. Myślę, że jest to bardzo dobra formuła – przekonuje nas p. Kołodziejska Słoma – aby klient mógł przyjść, poznać się z przedstawicielami firmy i dealerem, dotknąć tych maszyn, przejechać się, wypróbować i zdecydować co chce robić dalej. Aleksandra Piotrowska dodaje, że klienci przychodzą na takie pokazy albo po to, aby zobaczyć sprzęt, którym są zainteresowani, który chcą kupić i postawić kropkę na i, albo zobaczyć jak pracowałby jeszcze większy sprzęt w takich warunkach. Oprócz pokazów, w mobilnej sali multimedialnej, prezentowane były najnowsze rozwiązania techniczne przygotowane na rok 2012 przez firmę CASE IH.

Frekwencja jest satysfakcjonująca i pogoda rewelacyjna – podsumowuje kujawsko-pomorskie Demo Tour Aleksandra Piotrowska – Przede wszystkim sprzęt, który został tutaj zaprezentowany, jest najwyższych lotów. Mogliśmy zobaczyć ciągniki o mocach o 60 do kilkuset koni mechanicznych, z najbardziej nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Czego jeszcze możemy spodziewać się jeszcze w tym roku w temacie firmy Case? Jeżeli chodzi o premiery maszynowe, to będą to głównie premiery ciągników małych, z serii Farmall: Farmall U i Farmall A. – rąbek tajemnicy odkrywa nam p. Kołodziejska-Słoma – Będzie je można zobaczyć już podczas targów czerwcowych, na wystawach, gdzie maszyny pokazywane będą przez naszych dealerów.

Ekipa Demo Tour kończy swoją podróż po kraju dopiero za parę dni. Jeśli chcecie Państwo zobaczyć maszyny w akcji, zapraszamy w imieniu organizatora na kolejne pokazy. Szczegóły znajdziecie państwo TUTAJ.

 

{gallery}Case IH – Demo tour 2012 Morsk{/gallery}

 

tekst i foto: redakcja MDF{jcomments on}