Nowe wielozadaniowe Deutz-Fahr Agrofarm TTV 420 i 430 napędza 4 cylindrowy silnik Deutz, Euro III serii 2012 o pojemności 4038 cm³ z turbem i intercoolerem. Silnik jest w pełni kompatybilny z Biodieselem (B100) a ciągłość pracy zapewnia 160 litrowy zbiornik paliwa. Ciągnik może być wyposażony w bezstopniową skrzynię biegów CVT 60/60, 5 przełożeń, POWERSHIFT – 3 biegi załączane elektrohydraulicznie pod obciążeniem lub w bezstopniową skrzynię w wersji TTV. Ciągniki te charakteryzują się niewielkimi rozmiarami, ciekawym wyglądem i doskonałą zwrotnością, którą gwarantuje kąt skrętu 55 °wraz z błotnikami. Zastosowanie kabiny na czterech słupkach oferuje doskonałą widoczność a pneumatyczne siedzenie kierowcy zapewnia odpowiedni komfort pracy. Ciągnik wyposażony jest w WOM o czterech prędkościach: 540/540ECO/1000/1000ECO. Wszystkie modele wyposażone są także w hydrostatyczny układ hamulcowy na cztery koła z możliwością “park brake.

deutz fahr agrofarm ttv 420 430 Deutz Fahr AGROFARM TTV 420 • 430

W trybie automatycznym Agrofarm TTV oferuje komfort dla wszystkich rodzajów pracy bez nudnego programowania. Kontrola prędkości obrotowej silnika został przejęty przez elektronikę, która utrzymuje odpowiednią prędkość do odpowiednich warunkach obciążenia. Agrofarm TTV bezpośrednio i komfortowo dostosowuje prędkość pracy odpowiednio do operacji, ale utrzymuje zadaną prędkość WOM. Układ hydrauliczny o wydajności 58 l / min., pasuje do wszystkich wymagań związanych z pracami polowymi. Maksymalna prędkość jaką osiąga Agrofarm to 40 km / h z Overspeed przy ekonomicznych obrotach silnika a najniższa prędkości to 47 m / h.

Chociaż standardowe wyposażenie modeli Agrofarm jest bardzo bogate w standardzie, ciągniki można jeszcze doposażyć o szereg skoordynowanych dodatków oferowanych przez DEUTZ-FAHR, np. przedni WOM o prędkości 1000 obr. / min. Producent oferuje także duży wybór zaczepów.

 

Opracowano na podst. Materiałów firmowych Same Deutz-Fahr