DEUTZ-FAHR na Agro Show 2023 – Polska premiera ciągnika 6130.4 RVshift

W dniach 22 – 24 września 2023 r. odbyła się kolejna edycja wystawy rolniczej Agro Show w Bednarach. Wśród największych producentów maszyn rolniczych swoje nowości zaprezentowała także marka Deutz-Fahr. Zapraszamy na krótki przegląd najciekawszych maszyn prezentowanych podczas targów.

Polska premiera modelu serii 6.4 Rvshift

DEUTZ FAHR 6130.4 DEUTZ FAHR na Agro Show 2023 – Polska premiera ciągnika 6130.4 RVshift

Ciągnik po raz pierwszy prezentowany w Polsce. Innowacyjna maszyna wyposażona w cztero-cylindrowy silnik FARMotion o mocy maksymalnej 136KM, który generuje maksymalny moment obrotowy na poziomie 577Nm. Układ napędowy dostępny jest w dwóch wariantach: innowacyjnym RVshift i bezstopniowym TTV. Prezentowany na targach AGROSHOW model to 6130.4 RVshift. Oferuje w standardzie 20+16 przełożeń, po odblokowaniu reduktora posiada łącznie 54+27 biegów. Wszystkie przełożenia zmieniane są pod obciążeniem. Operator może programować zakresy przełożeń. Skrzynia pozwala na jazdę z prędkością maksymalną 40 km/h przy obrotach silnika zredukowanych do 1415 obr/min, co zwiększa ekonomię eksploatacji w transporcie. Układ hydrauliczny to pompa 90 l/min o stałej wydajności lub opcjonalna pompa Load-Sensing o wydajności do 120 l/min. Podnośnik tylny w tej serii modeli posiada udźwig maksymalny do 9170 kg a przedni do 3000 kg. Trzy prędkości wałka WOM, w tym prędkość ekonomiczna 540ECO oraz dostępny WOM synchro pozwalają na współpracę ciągnika ze wszystkimi rodzajami maszyn. Sześcio-słupkowa kabina Maxi Vision zapewnia komfort i wygodę operatora. Traktor może być wyposażony w rozwiązania w zakresie rolnictwa precyzyjnego.

DEUTZ-FAHR 6170

DEUTZ FAHR 6170 DEUTZ FAHR na Agro Show 2023 – Polska premiera ciągnika 6130.4 RVshift

Szeroki wybór opcji dla najlepszego dopasowania do dużego zakresu potrzeb użytkownika. DEUTZ-FAHR oferuje to w modelach Serii 6 z napędami POWERSHIFT / RCSHIFT. Dwa niezwykle zwrotne modele z mniejszym rozstawem osi i 4-cyl. silnikiem, cztery ze średnim rozstawem i 6-cyl. motorem oraz dwa traktory dużej mocy z dużym rozstawem osi i 6-cyl. silnikiem. Wszystkie dostępne z 2 rodzajami napędu i niezliczonymi opcjami. Seria 6 to wybór idealnej maszyny w zakresie mocy silnika od 161 do 230 KM. Sprawdzona wersja przekładni Powershift nowej Serii 6 oznacza wyjątkową łatwość obsługi i wygodę przy najwyższej wydajności. Obejmuje to skrzynię biegów z 6 półbiegami Powershift, które są idealnie rozmieszczone w 5 grupach, zapewniając operatorowi 30 biegów podczas jazdy do przodu i 15 biegów do tyłu. Funkcja Speed-Matching jest standardem i automatycznie wybiera półbieg Powershift podczas przełączania między biegami głównymi. Przekładnia posiada również funkcję ComfortClutch, która pozwala operatorowi przełączać biegi, po naciśnięciu przycisku na dźwigni zmiany biegów, zamiast używania pedału sprzęgła. Dzięki funkcji automatycznej zmiany półbiegów Powershift (APS) komfort jazdy jest dodatkowo zwiększony. Jeśli szukasz dodatkowego komfortu, przekładnia RCshift Cię zadowoli. Skrzynia biegów z 6 półbiegami Powershift i 5 biegami głównymi oferuje pełną wydajność i funkcjonalność przekładni Powershift, z jeszcze wyższym poziomem komfortu. Umożliwia ona płynne zmiany biegów, od najniższego do najwyższego, sterowane poprzez pchnięcie lub pociągnięcie dźwigni MaxCom. Oferuje również dodatkowo funkcję automatycznego przełączania nie tylko półbiegów Powershift, ale także biegów głównych. Ponadto, dzięki funkcji Stop&Go ciągnik można również zatrzymać bez użycia sprzęgła. W celu zagwarantowania maksymalnej wydajności, tylny WOM ma w standardzie wszystkie cztery prędkości: od 540 obr./min i 540 ECO aż do 1000 i 1000 ECO. Potężny podnośnik tylny może udźwignąć w standardzie do 9700 kg. Najnowsza generacja kabiny MaxiVision zwiększa dodatkowo jej funkcjonalność i zapewnia operatorowi wyjątkowy komfort w połączeniu z najlepszą ergonomią i doskonałą widocznością. Po raz pierwszy DEUTZ-FAHR oferuje trzy warianty kabiny, aby zapewnić dokładnie taki poziom wyposażenia, jaki odpowiada potrzebom użytkownika.

KOMBAJN DEUTZ-FAHR C6305 – POLSKA PREMIERA MODELU

KOMBAJN DEUTZ FAHR C6305 DEUTZ FAHR na Agro Show 2023 – Polska premiera ciągnika 6130.4 RVshift

Model C6205 to nowa generacja kombajnów zbożowych, oferujących innowacyjny design oraz nowoczesne rozwiązania techniczne zapewniające komfort i najlepsze parametry użytkowe. Innowacyjna konstrukcja systemu omłotu wykorzystująca 5 wytrząsaczy potwierdza filozofię konstruowania kombajnów zbożowych marki DEUTZ-FAHR, która znalazła już zastosowanie w modelach Serii C7000 i C9000. Nowa generacja została wyposażona w kabinę Commander Cab z większych modeli, nowy joystick wielofunkcyjny, nowy monitor CCM,nową kolumnę kierownicy, nowy system elektrycznej regulacji (klepisko, sita, monitor plonów, profile ustawień), nowy pakiet oświetlenia LED, nowe rozwiązania w zakresie rolnictwa precyzyjnego, w tym monitor plonów, system prowadzenia równoległego, zarządzanie flotą, telematykę i łączność zdalną).

 

Źródło: SDF Polska