DEUTZ-FAHR prezentuje nową gamę kombajnów serii C9000

 

 

 

Nowa gama zawiera cztery modele. Pięcio- i sześcioklawiszowe kombajny oznaczone symbolami C9205 TS i C9206 TS oraz C9205 TSB i C9206 TSB (wyposażone dodatkowo w system Balance, kompensujący nachylenie terenu – 20% nachylenie poprzeczne i 6% nachylenie wzdłużne). Modele przystosowane do prac na pochyłym terenie, wyposażono także w regulowaną tylną oś, napęd na 4 koła i system kontroli trakcji, które gwarantują utrzymanie najwyższej wydajności pracy w każdych warunkach terenowych.

Nowe kombajny napędzają silniki DEUTZ (7,8 litra, TCD L6 T4i) o mocy 334KM w modelu C9205 oraz 395KM w modelu C9206. Dzięki wyjątkowym rozwiazaniom technicznym, takim jak obustronne wyprowadzenie napędu oraz system SCR z płynem AdBlue, silniki oferują jeden z najlepszych wyników w zakresie niskiego zużycia paliwa spośród rozwiazań dostępnych obecnie na rynku.

Wszystkie modele wyposażono w wysoko-wydajne hedery, teraz dostępne także w wersji o szerokości roboczej 9 metrów. Zwarta budowa, system AutoControl oraz tandemowy napęd kosy Schumacher Easy Cut II zapewniają bezpieczną i wydajną eksploatację w każdych warunkach, przy wydłużonej żywotności podzespołów i obniżonym zużyciu paliwa.

Konstruktorzy Deutz-Fahr wyposażyli nowe modele kombajnów w udoskonalony system omłotu Maxi-Crop, klepisko o regulowanych sekcjach oraz udoskonalony przenośnik pochyły ExtraFeeding. Skuteczność separacji zoptymalizowano dzięki wykorzystaniu systemu Maxi-Crop oraz długich wytrząsaczy. Wysoką efektywność czyszczenia oraz małe uszkodzenia ziarna gwarantują sprawdzone przez DEUTZ-FAHR rozwiązania, takie jak wymienny, 2-stopniowy podsiewacz, wentylator turbinowy, sita o dużej szerokości roboczej oraz system DGR (Double Grain Return) z dwoma mini-młocarniami z obu stron kombajnu.

df kombajn c9000 DEUTZ FAHR prezentuje nową gamę kombajnów serii C9000

Nowa kabina operatora oferująca doskonałą widoczność na wszystkie strefy pracy, rozbudowany pakiet oświetlenia oraz duże, dzielone lusterka wsteczne, które stylistycznie doskonale uzupełniają bryłę kombajnu. Kabinę z komfortowymi fotelami operatora i pasażera wyposażono w duży, chłodzony schowek o pojemności 21 litrów, zapewniający utrzymania w chłodzie napojów i żywności w trakcie długich dni pracy. Jakość materiałów użytych do wykończenia wnętrza kabiny spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Koło i kolumna kierownicy zostały całkowicie przeprojektowane, zapewniając tym samym maksymalny komfort i najwyższe bezpieczeństwo użytkowania, zarówno w trakcie wykonywania prac polowych, jak i w trakcie przejazdów po drogach.

Nowe modele serii C9000 oferują szereg rozwiązań ułatwiających prowadzenie codziennych czynności obsługowych i konserwacyjnych. Operator dysponuje łatwym i szybkim dostępem do silnika, układu napędowego i innych kluczowych podzespołów.

Podsumowując – każdy detal nowych kombajnów DEUTZ-FAHR zaprojektowano z myślą o zapewnieniu najwyższej niezawodności i wydajności, w każdym terenie i rodzaju uprawy.

źródło: SAME DEUTZ-FAHR: