DEUTZ-FAHR wprowadza nowe ciągniki serii Keyline 5

Nowe modele serii 5 Keyline miały swoją światową premierę podczas targów Agrotech w Kielcach, w dniach 8-10 marca 2024 roku. DEUTZ-FAHR zaprezentował wtedy nową serię modeli 5 Keyline, którą tworzy cztery modele w segmencie ciągników kompaktowych z silnikami o mocy maksymalnej od 75 do 106 KM. Są to mocne, wszechstronne maszyny, gotowe sprostać zróżnicowanym potrzebom rolników.

Dzięki bogatemu pakietowi wyposażenia podstawowego, ale także ofercie opcji dodatkowych, modele 5 Keyline posiadają cechy maszyn bardzo wszechstronnych, przygotowanych do codziennej pracy w mniejszych gospodarstwach, stajniach, zagrodach lub jako ciągnik pomocniczy do różnego rodzaju prac w większych gospodarstwach. Seria 5 Keyline zaspokaja potrzeby rolników, oczekujących wydajności, komfortu, prostoty sterowania, funkcjonalności i dobrego stosunku ceny do jakości produktu. Dzięki swojej wszechstronności i łatwej obsłudze, modele 5 Keyline stanowią punkt odniesienia dla rolników, którzy poszukują niezawodnego ciągnika w przystępnej cenie.

DeutzFahrF 5 Keyline 3 DEUTZ FAHR wprowadza nowe ciągniki serii Keyline 5

Deutz-Fahr 5 Keyline to:

  • prostota, funkcjonalność i dobry stosunek ceny do jakości
  • 4 modele o mocy maksymalnej silnika od 75 KM do 106 KM
  • 4-cylindrowe silniki FARMotion 45
  • Rewers elektrohydrauliczny PowerShuttle
  • Skrzynie 20+20 Hi-Lo lub 40+40 Hi-Lo z półbiegiem Powershift
  • Tylny podnośnik mechaniczny Easy Lift o udźwigu do 4525 kg
  • Fabryczny zestaw przygotowania do ładowacza czołowego
  • Przestronna kabina 4-słupkowa z szyberdachem i strukturą zabezpieczającą FOPS

SILNIK

Wszystkie modele serii 5 Keyline napędza niezawodny, sprawdzony silnik FARMotion 45. Modele 5095 i 5105 Keyline zostały wyposażone w układ oczyszczania spalin z katalizatorem SCR (płyn AdBlue). Model 5075 Keyline wyposażony jest tylko w katalizator DOC + filtr DPF (bez płynu AdBlue). Wszystkie modele spełniają wymogi normy emisji spalin Stage V. Niezależnie od modelu, silniki FARMotion 45 zostały zaprojektowane z myślą o wykorzystaniu w pracach rolniczych. Oferują optymalną charakterystykę,
a dzięki dużej pojemności skokowej, także wysoki moment obrotowy w każdych warunkach. Duży zbiornik paliwa o pojemności 145 litrów, sprawia, że modele serii 5 Keyline posiadają dużą autonomię na długie dni pracy, eliminując potrzebę częstych postojów na tankowanie.

DeutzFahrF 5 Keyline DEUTZ FAHR wprowadza nowe ciągniki serii Keyline 5

NAPĘD

Sprawdzona 5-biegowa skrzynia oferuje łącznie 20+20 lub 40+40 przełożeń. Dzięki temu operator zawsze może dobrać odpowiednią prędkość jazdy.
Już w wariancie podstawowym, układ napędowy obejmuje reduktor, który zapewnia prędkości jazdy poniżej 250 m/h. Komfort i skuteczność działania zapewnia wersja układu napędowego z rewersem elektrohydraulicznym PowerShuttle oraz skrzynią Hi-Lo z półbiegiem Powershift. Dzięki funkcji Stop&Go (standard z rewersem Powershuttle) i sprzęgłom Sense Clutch, operator ma do dyspozycji 5-stopniową regulację ustawień czułości rewersu. Rewers elektrohydrauliczny idealnie nadaje się do pracy z ładowaczem czołowym oraz wszystkich innych zadań wymagających częstych zmian kierunku jazdy. Napęd obejmuje również przycisk sprzęgła Comfort Clutch, który pozwala na zmianę biegu głównego za pomocą dźwigni, bez konieczności wciskania pedału sprzęgła w podłodze. Już podstawowa skrzynia Powershift umożliwia nie tylko zmianę przełożenia bez przerwania przekazywania momentu obrotowego, ale także pozwala na osiągnięcie prędkości jazdy 40 km/h przy zredukowanej prędkości obrotowej silnika.

DeutzFahrF 5 Keyline 2 DEUTZ FAHR wprowadza nowe ciągniki serii Keyline 5

UKŁAD HYDRAULICZNY

Modele serii 5 Keyline oferowane są z układem hydraulicznym idealnie dostosowanym do zapotrzebowania w segmencie ciągników kompaktowych. Dzięki optymalizacji konstrukcji całego układu (w tym pompy, przewodów i bloku zaworów), wydajność została wyraźnie zwiększona. Z tyłu ciągnika montowane są trzy obwody dwustronnego działania. Jeśli ciągnik ma być przeznaczony do pracy z ładowaczem czołowym, możliwy jest montaż międzyosiowej pary hydrauliki. Oprócz pompy głównej, zainstalowana jest dodatkowa, oddzielna pompa dedykowana tylko do zasilania układu wspomagania kierownicy. Zapewnia to płynne i komfortowe prowadzenie. Nowe modele serii 5 Keyline oferowane są w standardzie z mechanicznym podnośnikiem tylnym z funkcją EasyLift, która umożliwia podnoszenie i opuszczanie ramion tylnego podnośnika o maksymalnym udźwigu do 4525 kg, przez wciśnięcie przycisku, bez konieczności operowania dźwigniami sterowania.

DeutzFahrF 5 Keyline kabina DEUTZ FAHR wprowadza nowe ciągniki serii Keyline 5

KOMFORT I BEZPIECZEŃSTWO

Nowa 4-słupkowa kabina w modelach serii 5 Keyline zapewnia doskonałą widoczność we wszystkich kierunkach. Została przystosowana do prac
z ładowaczem czołowym dzięki dachowi z szyberdachem i strukturą zabezpieczającą FOPS. Komfort pracy operatora zapewnia standardowe wyposażenie, takie jak: klimatyzacja, radio, układ amortyzacji kabiny na hydraulicznych Silent-Blockach, fotel z amortyzacją pneumatyczną oraz pakiet oświetlenia, który może obejmować do 10 świateł roboczych. Wszystkie modele serii 5 Keyline wyposażone są w układ hamulcowy z hamulcami tarczowymi w kąpieli olejowej na przedniej osi, który zapewnia większe bezpieczeństwo zarówno podczas transportu, jak i na polu.

Dzięki 4-cylindrowym silnikom FARMotion 45, wydajnym napędom z rewersem PowerShuttle i skrzyniom z półbiegiem Powershift, rozbudowanemu układowi hydraulicznemu, mocnemu podnośnikowi tylnemu EasyLift oraz zestawowi przygotowania do ładowacza czołowego, nowa seria 5 Keyline stanowi bardzo atrakcyjną ofertę w klasie ciągników użytkowych marki DEUTZ-FAHR. Seria 5 Keyline do optymalne parametry użytkowe w przystępnej cenie.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.DEUTZ-FAHR.com

 

maxresdefault DEUTZ FAHR wprowadza nowe ciągniki serii Keyline 5

 

maxresdefault DEUTZ FAHR wprowadza nowe ciągniki serii Keyline 5

 

źródło: Deutz-Fahr / SDF