Dobry czas na zakup nowych maszyn

Słaba koniunktura na rynku maszyn to wbrew pozorom doskonały czas na zakupy. Spadające wyniki sprzedaży skłaniają producentów do coraz odważniejszych obniżek cen co prowadzi do coraz większej ilości bardzo atrakcyjnych ofert na zakup nowego ciągnika, przyczepy czy innego sprzętu rolniczego. Aktualnie, w przypadku droższej półki cenowej ciągników rolniczych rabaty sięgają nawet 50.000 zł a finansowanie fabryczne przy oprocentowaniu 0% to juz standard.

 

Wielu producentów oferuje również sporo opcji wyposażenia dodatkowego w cenie podstawowej maszyny. Dodatkowo uruchomione zostały środki pomocowe z PROW 2014-2020. Co prawda przy ostatnich naborach kryteria uzyskania dofinansowania były dość surowe, sporą pulę środków przeznaczono na pomoc młodym rolnikom, którzy mogli starać się o dofinansowanie zakupu maszyn. Wiele banków, szukając nowych rynków zbytu na swoje produkty finansowe oferuje także specjalne kredyty dla rolników. Firmy leasingowe również przygotowały specjalne oferty na leasing maszyn rolniczych. Co prawda są one głównie skierowane do dużych i średnich gospodarstw, to należy zauważyć, że są one o wiele korzystniejsze i łatwiejsze w pozyskaniu niż jeszcze kilka lat temu.

 

Ciekawą propozycją producentów ciągników są również wyprzedaże roczników. Zawsze na początku roku można w bardzo korzystnych cenach zakupić ciągnik wyprodukowany poprzedniego roku. Maszyna nowa, często bogato wyposażona ze sporym rabatem może być ciekawą propozycją dla potencjalnego klienta. Te praktyki znamy chociażby z rynku motoryzacyjnego.

 

Jeżeli ktoś ma w planach zakup nowego sprzętu rolniczego to warto rozejrzeć się w aktualnych promocjach bo jest w czym wybierać no i chyba taniej juz nigdy nie będzie.

 

 

M.K. MDF