Druga generacja przyczep rolniczych Wielton Agro

 

Do najbardziej zauważalnych zmian należy zaliczyć:

 

  • Rodzaj burty dolnej – zamiast giętych własnych burt zastosowano walcowane burty Fuhrmana , które zwiększą sztywność i sprężystość burty oraz dokładność przylegania.

  • Kompletnie nowa technologii uszczelnienia – nowy profil podłogi z grubą uszczelka wsunięta w szczelinę w podłodze (wyeliminowano przyklejanie uszczelki do burty, co spowodowało idealne dociskanie burty do podłogi o specjalnym kształcie).

  • Zmieniono rodzaj zamków – klasyczne zostały zastąpione od kutymi, które zapewniają nieodkształcanie się i idealne trzymanie.

  • Zmieniono ilość zamków z 6 na 7.

  • Zmieniono kształt gniazda trzymającego zamki – dziś nie ma tam już żadnej szczeliny, więc nie powstanie sytuacja rozpychania burty przez ziarno.

  • Zwiększając wygodę użytkownika producent wprowadził jeden łańcuch spinający zamiast dwóch.

  • Zmieniona technologia lakierowania pozwoliła na uzyskanie znacznie większego niż dotychczas połysku powierzchni lakierowanej.

  • Zastosowano nową konstrukcję dyszla, która znacznie poprawiła zwrotność przyczpy.

  • Wprowadzono do standardu nowe ogumienie dla wszystkich typów pojazdów.

  • Zastosowano nowe rozwiązania konstrukcyjne w wozach asenizacyjnych 7, 10, 14 L.

Zmodernizowana, nowa „szóstka: to przyczepa o zupełnie rewolucyjnej konstrukcji. Jest pierwszą tego typu przyczepa na polskim rynku – o szerokości paletowej, jedna burta Fuhrmana o wysokości 800 mm, bez żadnych nadstawek. Takie parametry powodują, że przyczepa w stosunku do klasycznej ma ok. 0,5m3 więcej pojemności, a wysokość załadunku została znacznie obniżona. Przyczepa również zyskuje na funkcjonalności (pozwalając na przewóz produktów na paletach lub skrzyniach).

wielton przyczepa 6ton Druga generacja przyczep rolniczych Wielton Agro

Nowe platformy do transportu słomy o DMC 24 tony (Wielton jest jedynym producentem takich platform) dodatkowo z możliwością homologacji na 80km/h. To odpowiedź na wymagania zachodnich klientów.

wielton przyczepa soma Druga generacja przyczep rolniczych Wielton Agro

Analiza rynku, uważne słuchanie uwag użytkowników sprzętu sygnowanego marką Wielton, wprowadzanie zmian modernizacyjnych w produkowanym sprzęcie ma na celu, w główniej mierze, zaspokajanie potrzeb klienta. W dziejszych czasach to jedyna droga do sprostania wymaganiom klientów. Odpowiedzią producenta jest dobry produkt w atrakcyjnej cenie dla klienta. Łatwy w obsłudze, funkcjonalny i zgodny ze najnowszymi standardami europejskimi .

źródło: MG/Wielton