Dział Patentów JOHN DEERE ma 100 lat!

Założony w 1912 roku Dział Patentów w firmie John Deere rozpoczął ochronę wynalazków, innowacyjnych konstrukcji i znaku towarowego, aby zapobiec kopiowaniu ich przez konkurencję. W świetle umiędzynarodowienia w połowie lat 50-tych i globalizacji w minionych dekadach ochrona technologii John Deere, konstrukcji i znaków towarowych stała się jeszcze ważniejszym elementem modelu biznesowego John Deere. Dzisiaj eksperci ochrony intelektualnej w czterech globalnych oddziałach usług ochrony intelektualnej pomagają chronić własność intelektualną Deere & Company i opracowują nowe wnioski patentowe w ilości 250 wynalazków rocznie. Idąc w ślad za kredo założycieli „jeśli my nie rozwiniemy nasze produkty, zrobi to ktoś inny i utracimy nasze możliwości handlowe”, John Deere uzyskał pierwszy patent na formę do elementów pługa ze stali odlewanej w 1864 roku.

john deere 100 lat dzialu patentow Dział Patentów JOHN DEERE ma 100 lat!Bezpieczeństwo użytkowników maszyn John Deere jest najważniejszym celem firmy, dlatego jednym z patentów, który został udostępniony wszystkim firmom konkurencyjnym była skonstruowana w roku 1966 przez Deere & Company pierwsza pochylnia do badania zabezpieczeń operatorów w ciągnikach rolniczych. Patent ten został udostępniony bezpłatnie dla innych producentów ciągników, w celu podwyższenia poziomu bezpieczeństwa w maszynach.

Obecnie globalny Dział Usług Ochrony Intelektualnej Deere & Company przygotowuje wnioski patentowe w około 150 krajach na całym świecie. Tylko w 2011 roku w przedsięwzięcia patentowe zainwestowano ponad 1,2 miliarda dolarów.

john deere 4020 Dział Patentów JOHN DEERE ma 100 lat!

 

źródło: John Deere Polska Sp. z o.o