EUROMILK Rino Electro – wóz paszowy dla mniejszych gospodarstw

EUROMILK Rino Electro – wóz paszowy dla mniejszych gospodarstw

EUROMILK Rino Electro – wóz paszowy dla mniejszych gospodarstw

W dniach 16 – 18 lutego 2018 roku na targach rolniczych Ferma Bydła w Łodzi po raz pierwszy będzie można zobaczyć nowy wóz paszowy Rino Electro firmy EUROMILK.

Euromilk Rino Electro to innowacyjny wóz paszowy dedykowany głównie dla klientów posiadających ciągniki o małej mocy (około 30 KM) lub tylko jeden ciągnik z ładowaczem czołowym. Podczas załadunku mieszanie odbywa się tylko i wyłącznie za pomocą silnika elektrycznego o mocy 22 kW. Po załadunku wóz paszowy podłączany jest do tego samego ciągnika. Dystrybucja paszy odbywa się w sposób tradycyjny – maszyna zasilana jest za pomocą wałka przekaźnika mocy.

Rino Electro to inwestycja, która szybko się zwraca ponieważ koszty mieszania paszy za pomocą silnika elektrycznego są ponad dwa razy mniejsze – nie wliczając w to kosztów eksploatacji, amortyzacji i zużycia części ciągnika. Przykładowo przy stadzie około 50 krów i wozie paszowym 10 m3 oszczędności na samym paliwie oscylują w granicach 5.000 złotych rocznie.

Producent zapowiada, że cena nowego wozu paszowego oscylować będzie w granicach 90.000 zl netto za model o pojemności 10 m3 (w zależności od wyposażenia).

źródło: EUROMILK