Farmet Fantom 1250 PRO – uprawowy gigant - VIDEO

Farmet Fantom 1250 PRO – uprawowy gigant – VIDEO

Farmet Fantom 1250 PRO – uprawowy gigant – VIDEO

ZEKO Dyjákovice to czeskie przedsiębiorstwo rolnicze położone w pobliżu granicy z Austrią na południu Moraw. Należy do grupy AGROSERVIS TRADING a.s. Łączna powierzchnia uprawianej gleby w tym przedsiębiorstwie to ponad 19000 ha, z czego na wiosnę około 7000 ha obsiewane jest kukurydzą. Spółka postanowiła do uprawy przedsiewnej zakupić nowy uniwersalny i modułowy spulchniacz redlicowy Fantom PRO firmy Farmet.

Nowy nabytek, Farmet Fantom 1250 PRO o szerokości roboczej 12,5 m w agregacji z przegubowym ciągnikiem gąsienicowym John Deere 9620 RX o mocy 670 KM, tworzy wydajny zestaw, który będzie kluczowym pomocnikiem przy uprawie gleby w ramach całej grupy rolniczej.

Z przodu maszyna wyposażona jest w nowe talerze tnące, które jeszcze bardziej „tną” resztki po zbiorach, a pięć rzędów masywnych redlic zmiesza je z glebą. Na masywnych słupicach mogą być umieszczone dłutka lub redlice strzałkowe do uprawy na całej powierzchni. Dużą zaletą jest modułowy i szybki system wymiany tylnych wałów lub kombinacja z zagarnianiem, dzięki czemu maszynę można bardzo szybko dostosować do panujących warunków i wybranej technologii, co pozwala na użytkowanie maszyny przez cały sezon.

 

 

Źródło: Farmet