Farmet Softer 1250 PRO na zaśnieżonych ukraińskich polach

Kolejny nowo dostarczony Softer 1250 PRO rozpoczął pracę pod koniec listopada na już pokrytych śniegiem polach we wschodniej części Charkowa na Ukrainie. Jednak śnieg nie jest przeszkodą, a jeśli gleba nie jest zamarznięta, Softer wykonuje wysokiej jakości pracę” – informuje firma Farmet.

Maszyny Farmet Softer 1250 PRO zostały zaprojektowane z myślą o maksymalnej dziennej wydajności podczas pracy z ciągnikami od 450 KM. Talerze są rozmieszczone symetrycznie, dzięki czemu nawet przy maksymalnej sile holowania siły boczne są bardzo dobrze kompensowane. Dzięki temu maszyny niezawodnie podcinają glebę na całej szerokości roboczej i w dużym zakresie głębokości pracy. Specjalne haczykowate słupice znacznie zwiększają przepuszczalność resztek roślinnych nawet przy wyższych prędkościach roboczych i w ekstremalnych warunkach, takich jak wilgotna gleba. Optymalna prędkość robocza waha się od 12 do 15 km/godz.

Dzięki dużej prędkości roboczej maszyn Softer PRO resztki roślinne są doskonale rozprowadzane i mieszane z warstwą uprawianej gleby. Specyficzne rozmieszczenie talerzy roboczych zapewnia doskonały efekt wyrównywania podczas jednego przejazdu. Dzięki temu zarówno rzędy uprawowe i żniwne są wyrównane, a pole jest gotowe do dalszej uprawy za pomocą wydajnych maszyn o dużej szerokości roboczej. Tylne podwójne wały Softer PRO zapewniają końcowe zagęszczanie spulchnionej gleby i rozkruszenie grud. Wały te charakteryzują się dużą odpornością na przywieranie gleby i zapewniają dużą stabilność maszyn podczas pracy na precyzyjnie ustawionej głębokości roboczej.

Maszyny Farmet Softer PRO mogą być wyposażone w przednie narzędzia do wstępnej uprawy, na przykład w przednią włókę Flexiboard, albo wały tnące Flexicut.

Źródło: Farmet