Firestone wprowadza na rynek nową oponę radialną Performer 65 do zastosowań rolniczych

 

Performer 65 oferuje rolnikom korzyści wynikające z wyższej klasy prędkości (do 70 km/h), zwiększonej nośności przy prędkościach przekraczających 20km/h, poprawę komfortu jazdy i niższe ugniatanie gleby niż ma to miejsce przy używaniu popularnej opony Firestone R9000 Evo, której to następczynią jest debiutująca opona. Nowe korzyści oferowane są przy jednoczesnym zachowaniu jakości poprzedniczki tzn. wysokiego poziomu trakcji, samoczynnego oczyszczania się i odporności na przecięcia.

Seria 65 jest jednym z najszybciej rozwijających się segmentów na rynku radialnych opon dla rolnictwa, a zapotrzebowanie na te opony w ostatnich latach stale rośnie. Performer 65 łączy „Rodzinę opon Performer”: czyli serię „Performer 85” produkowaną od 2009 roku z serią „Performer 70” wprowadzoną na rynek w roku 2010.

„Badania rynku i opinie klientów w Europie wskazują, że komfort jazdy i ugniatanie gleby są coraz ważniejszymi czynnikami dla rolników, którzy obecnie pracują na większych i szybszych ciągnikach, przewożących cięższe ładunki i przy bardziej intensywnej eksploatacji maszyn. Seria Performer 65 została opracowana w celu zaspokojenia tego typu potrzeb” , mówi Rafał Spirydon, Senior Manager AG REP Sales & Marketing,

Opona Performer 65 została zaprojektowana w europejskim centrum badawczym Firestone we Włoszech. Opona wykorzystuje unikalny wzór bieżnika Firestone z podwójnymi żebrami ukośnymi, które zapewniają doskonałą przyczepność i mniejsze uszkodzenia gleby niż ma to miejsce w tradycyjnych oponach. W połączeniu ze zwiększonym promieniem korony (płaski bieżnik) i zwiększonym ugięciem bocznym, które dają jeszcze większy obrys opony, seria Performer 65 pozwala na mniejsze ugniatanie gleby i większy komfort jazdy niż jej poprzedniczki. Opona jest produkowana w Puente San Miguel, w Hiszpanii przez zakład Firestone Europe, specjalizujący się w oponach rolniczych.

Dzięki nowej oponie Performer 65, Firestone zamierza kontynuować swoje zaangażowanie w branży rolniczej, ze szczególnym naciskiem na zwiększenie wydajności gospodarki rolnej. Opona, której produkcja rozpoczęła się w maju 2012 roku, kierowana jest na rynek opon zamiennych i opon będących oryginalnym wyposażeniem nowych pojazdów i dostępna jest w 13 rozmiarach. Jej cechy i zaawansowanie techniczne pomogą Firestone wzmocnić swoją pozycję na bardzo konkurencyjnym i wymagającym technologicznie europejskim rynku opon rolniczych.

 

źródło: Bridgestone Sales Polska Sp. z o.o.