Firma New Holland poszerzyła gamę ładowarek teleskopowych w segmencie poniżej 6 m

 

„Modele LM5020 i LM5030 uzupełniają gamę ładowarek teleskopowych marki New Holland” – powiedział Pierre Lahutte, Dyrektor ds. Zarządzania Produktami: traktorami, ładowarkami teleskopowymi oraz Systemem Precyzyjnego Rolnictwa. „Model LM5020 doskonale nadaje się do zastosowań w gospodarstwach specjalizujących się w hodowli inwentarza żywego i ogrodnictwie, gdyż zapewnia duży udźwig w połączeniu z bardzo kompaktowymi gabarytami. Model LM5030 to propozycja dla rolników zajmujących się produkcją zwierzęcą, którzy poszukują większej mocy i równocześnie potrzebują maszyny o wymiarach bardziej kompaktowych w porównaniu do LM5040.”

Nowe modele LM5020 i LM5030 zostały opracowane z myślą o tym, by stały się domyślnym wyborem w przypadku zastosowań wiążących się z ograniczeniami wysokości. Kompaktowe gabaryty tych maszyn zapewniają doskonałą zwrotność i łatwy dostęp do wszystkich przestrzeni, a równocześnie gwarantują dużą moc niezbędną do wykonywania prac. Wymiary całkowite modelu LM5020 wynoszą zaledwie 4,1 m x 1,8 m x 1,95 m (długość x szerokość x wysokość), co oznacza łatwy dostęp nawet do najniższych budynków gospodarstwa np. kurników. W połączeniu z udźwigiem wynoszącym 2,5 tony na wysokości 5,78 metra, stanowią idealne rozwiązanie, zapewniające doskonałe osiągi i łatwy dostęp do ograniczonych przestrzeni. Również model LM5030 zapewnia łatwy dostęp do ograniczonych przestrzeni i zwiększony udźwig rzędu 2,8 tony na wysokości 6,35 metra w połączeniu z niewielkimi wymiarami, wynoszącymi 4,67 m x 2 m x 2 m (długość x szerokość x wysokość).

Modele LM5020 i LM5030 zostały zoptymalizowane pod kątem niezawodności w wymagających warunkach eksploatacyjnych dzięki wytrzymałej konstrukcji. Wszystkie kluczowe podzespoły poddawane obciążeniu, włącznie z podwoziem i wysięgnikiem, wyprodukowane są z grubej, wzmocnionej stali, co gwarantuje stabilność i trwałość podczas wydłużonych okresów eksploatacji. Przystosowana do eksploatacji  w trudnych warunkach stalowa konstrukcja oznacza, że modele LM5020 i LM5030 są średnio o 10-12% cięższe od maszyn konkurencji, co przekłada się na większą stabilność podczas podnoszenia ciężkich ładunków przy całkowitym wysunięciu wysięgnika.

Nowa ładowarka LM5020 posiada promień skrętu wynoszący 3,4 m, natomiast w przypadku modelu LM5030 wynosi on zaledwie 4 metry. Pedał ruchu precyzyjnego zapewnia precyzyjne działanie maszyny podczas układania stosów lub wybierania bel, przenoszenia nawozów lub ziarna. W modelu LM5030 zastosowano ponadto wysoko precyzyjny system osiowania układu kierowniczego oparty na dwóch lampkach kontrolnych. Awangardowa technologia zapewnia osiowanie zarówno kół przednich,
jak i tylnych, co umożliwia precyzyjną pracę nawet w warunkach ograniczonej widoczności lub w słabo oświetlonych zabudowaniach gospodarskich.

Dzięki obszernym przeszklonym powierzchniom maszyna zapewnia 360-stopniową widoczność. Panoramiczna szyba przednia rozciąga się od prawej strony aż po tył kabiny, co gwarantuje nieograniczoną widoczność wysięgnika od poziomu ziemi aż do jego całkowitego wysunięcia. Kabina wyposażona w konstrukcję zabezpieczającą przed spadającymi przedmiotami (FOPS) zapewnia odpowiedni poziom bezpieczeństwa

W ładowarkach LM5020 i LM5030 natężenie przepływu hydraulicznego wynosi odpowiednio 85 i 110 litrów na minutę. W obu modelach zastosowano opatentowaną technologię opartą na siłownikach wyrównujących. Technologia ta wbudowana jest wewnątrz siłownika podnoszącego i zapewnia zawsze wyrównane ciśnienie wywierane na wysięgnik, co przekłada się na dwie zasadnicze korzyści. Rozwiązanie to zwiększa trwałość i utrzymuje narzędzia w pozycji równoległej względem podłoża podczas podnoszenia.

Pojedynczy ergonomiczny drążek sterowniczy typu „joystick” może obsługiwać nawet pięć różnych funkcji, co idealnie sprawdza się przy zastosowaniach specjalistycznych, takich jak chwytak typu „krokodyl” do kiszonek. Joystickiem sterujemy wszystkimi funkcjami podnoszenia, wysuwania i pomocniczymi obsługiwanymi przez wszystkie narzędzia, począwszy od wideł, a na czerpakach i chwytakach typu „krokodyl” skończywszy.

Kabiny maszyn LM5020 i LM5030 zamontowana jest na blokach tłumiących drgania, amortyzujących nawet najmocniejsze wstrząsy podczas pracy na nierównym terenie.
Każdy operator, niezależnie od wzrostu i wagi, ma zapewnioną wygodę, gdyż wszystkie elementy sterownicze maszyny są ergonomicznie rozmieszczone w zasięgu dłoni, co pozwala je wygodnie obsługiwać z fotela kierowcy.

Cała gama maszyn może zostać wyposażona w rozwiązania zapewniające dwa różne poziomy komfortu. Poziom podstawowy idealnie nadaje się do eksploatacji ukierunkowanej na oszczędność i wydajność – można go rozbudować o specjalny pakiet urządzeń zwiększających komfort, takich jak klimatyzacja i podwójne szyby, chroniące operatora przed upałem podczas pracy w letnie dni czy wilgocią panującą w zabudowaniach, w których hodowany jest inwentarz żywy; dostępny jest również fotel pneumatyczny zwiększający komfort operatora oraz pełna gama świateł roboczych.

new holland lm5020 Firma New Holland poszerzyła gamę ładowarek teleskopowych  w segmencie poniżej 6 m
New Holland LM5020


 

new holland lm5030 Firma New Holland poszerzyła gamę ładowarek teleskopowych  w segmencie poniżej 6 m
New Holland LM5030DANE TECHNICZNE

 

 

Model

 

 

Moc silnika (KM)

 

Wymiary

(D x S x W)

(w metrach)

 

Maks. wysunięcie wysięgnika (w metrach)

 

Maks. udźwig

(w tonach)

Maks. natężenie przepływu hydraulicznego (w litrach na minutę)

 

Promień skrętu

(w metrach)

LM5020

87 KM

4,1 x 1,8 x 1,95

5,78

2,5

85

3,4

LM5030

101 KM

4,67 x 2,0 x 2,0

6,35

2,8

110

4,0

 

źródło: New Holland Agriculture