Popularna linia opryskiwaczy – większa objętość zbiornika

NAVIGATOR jest produktem niezwykle popularnym na wszystkich rynkach, a jego koncepcja oparta na łatwej obsłudze, niezawodności i dobrych wynikach osiąganych na polu, czyni tę linię produktów jednym z najlepiej sprzedających się przyczepianych opryskiwaczy na całym świecie

We wszystkich grupach docelowych użytkowników wzrasta zapotrzebowanie na opryskiwacze z większą wydajnością. Dwa nowe najlepsze modele z linii NAVIGATOR zapewniają 5000 i 6000 l wody plus dodatkowo 5% objętości. To daje następującą wydajność: do 40 ha opryskiwanego obszaru na jednym tankowaniu przy 150 l/ha. Większe zbiorniki oznaczają przyłączenie większych belek z ekscytującej i dobrze sprawdzonej serii belek HARDI.

NAVIGATOR 5000 i 6000 I dostępne są z 3 różnymi belkami: EAGLE od 24 do 30 m, DELTA od 24 do 28 m i FORCE od 24 do 36 m. Duży wybór belek zapewnia maksymalne wyniki i wydajność dla bardzo dużej grupy rolników na całym świecie.

Nowy układ cieczowy – większa precyzja przy dozowaniu cieczy

System DynamicFluid4 wprowadzono w 2011 w zmodernizowanej serii COMMANDER i ustanowił on nowy standard w kwestii regulacji.

Przewagą system jest szybsza reakcja przy kontrolowaniu podawania zarówno przy nagłym przyspieszaniu/hamowaniu z użyciem napędów CVT/PowerShift, jak i wtedy, gdy sekcje są włączane i wyłączane przy użyciu systemu GPS AutoSectionControl. Wysoce miarodajne 4 czujniki działają na zasadzie wzajemnego wsparcia w przypadku wystąpienia błędów w jednym czy kilku czujnikach.

hardi navigator6000 1 Hardi poszerza gamę opryskiwaczy Navigator

Kontroler oprysku z wbudowanymi funkcjami

Ekran dotykowy HC 9500 o przekątnej 12.1’’ i nowy kontroler HC 8500 o przekątnej 8.4’’ będą dostępne we wszystkich produktach z serii NAVIGATOR. Oba kontrolery oferują wysokie zintegrowanie funkcji w ramach tylko jednego ekranu obsługiwanego z wnętrza kabiny. Kontroler HC 6500 jest także dostępny, a znamy go z modelu COMMANDER oraz mniejszych modelów NAVIGATOR.

Dobrze sprawdzone funkcje poprawiające bezpieczeństwo

IntelliTrack jest jedyną opcją kierowania za pomocą dyszla obecną na rynku, która oferuje zarówno pasywne, jak i aktywne bezpieczeństwo razem z wysoką precyzją i wąskim promieniem skrętu.
Punkt skrętu systemu IntelliTrack jest pochylony, a zatem opryskiwacz będzie fizycznie przechylał się do łuku podczas skręcania. System aktywnego bezpieczeństwa DEC – DynamicElectronicControl – nie pozwoli na kierowanie opryskiwaczem, kiedy prędkość jezdna jest zbyt wysoka.

Duże oczekiwania – oczywisty wybór

Tak jak wspomniano, rodzina produktów NAVIGATOR to wielki sukces i właściwie najlepiej sprzedający przyczepiany opryskiwacz na świecie. Połączenie jakości i wysokowydajnych elementów, takich jak TurboFiller, dużego filtra EasyClean, a także łatwość obsługi, wydają się być tym, co wybierają rolnicy. Firma HARDI ma duże oczekiwania w związku z prezentacją modelów NAVIGATOR 5000/6000. Razem z modelami 3000/4000 pełna seria opryskiwaczy świetnie komponuje się z modelem RANGER 2500 oraz z właśnie zmodernizowaną serią COMMANDER od 3300 do 7000 litrów

źródło: Hardi